Hobby

Wkłady Instax – sprawdź, jak wybrać najlepsze wkłady do Instaxa

Hobby

Wkłady Instax – sprawdź, jak wybrać najlepsze wkłady do Instaxa

Instax to nowoczesne aparaty, umożliwiające wykonania zdjęcia z natychmiastowym wydrukiem fotografii. Aparaty Instax produkowane przez Fujifilm są przez wielu nazywane drugim pokoleniem kultowych już polaroidów. Aparaty Instax są wyposażone w specjalne wkłady, a każdy z nich umożliwia zrobienie 10 zdjęć. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać najlepsze wkłady do Instaxa.

Aparaty Instax gwarantują niesamowitą frajdę dla miłośników zdjęć. Urządzenia łączą funkcjonalność nowoczesnych aparatów cyfrowych z klimatem Polaroidów z lat 90. poprzedniego wieku. Urządzenia produkowane przez firmę Fujifilm oferuje niemal identyczną usługę, jak rewolucyjne aparaty marki Polaroid. Błyskawiczna fotografia w zdecydowanie lepszej jakości to coś, o czym marzy każdy miłośnik fotografii.

Zanim się zdecydujesz – wkłady do Instaxa

Pamiętaj, że decydując się na konkretny model aparatu Instax, zobowiązujesz się również do regularnego kupowania specjalnych wkładów, dzięki którym możliwe będzie wydrukowanie zdjęcia. Wkłady Instax umożliwiają wydrukowanie 10 zdjęć, a ich cena wynosi od 25 do 35 złotych za pojedynczy wkład.

Oznacza to, że średnia cena wywołania natychmiastowej fotografii kosztuje mniej więcej 3 złote. Warto pamiętać, że aparaty Instax umożliwiają wydrukowanie zdjęcia tylko jeden raz, co dodaje każdej fotografii wyjątkowości. Oznacza to również to, że miłośnicy wykonywania serii zdjęć, powinni stać się bardziej oszczędni, gdy trzymają Instaxy w rękach.

Wkłady Instax są sprzedawane w pojedynczych opakowaniach, umożliwiających natychmiastowe wywołanie 10 zdjęć, a także w paczkach na 50 lub 100 zdjęć. Wkłady do aparatu Instax można nabyć w internecie, a także w większości stacjonarnych sklepów, oferujących sprzęt elektroniczny.

Wkłady Instax a konkretny model aparatu

Warto pamiętać, że istnieje spora liczba aparatów Instax, a wkłady nie pasują do każdego modelu. Wybór wkładu Instax jest za każdym razem podyktowany posiadanym rodzajem urządzenia wyprodukowanym przez Fujifilm. Polaroidy XXI wieku, jak zwykło się mówić o aparatach Instax, są oferowane w wielu modelach. Na rynku dostępne są m.in. modele:

· Instax Mini 9

· Instax Mini 8

· Instax Mini 70

· Instax Mini 90

· Instax Square SQ6

· Instax Square SQ10,

· Instax Wide 300

Większość aparatów umożliwia zrobienie i wydrukowanie fotografii w rozmiarze karty kredytowej. Jednym z najpopularniejszych modeli są aparaty Instax Mini 9 i Instax Mini 8. Pierwszy z nich to nie lada gratka dla miłośników selfie. Instax Mini 9 wyposażony jest w umieszczone tuż przy obiektywie lusterko, które umożliwia specjalne wykadrowanie selfie – nawet, jeśli jest robione z użyciem jednej ręki! Specjalna nasadka w Instax Mini 9 pozwala na precyzyjne i szybkie ustawienie ostrości. Ponadto Instax 9 jest wyposażony w typowy dla urządzeń Fujifilm tryb jasnej tonacji, kontrolę ekspozycji i przełomowy design.

Fujifilm przygotował również specjalny model dla miłośników naprawdę dawnej fotografii. Instax Mini 90 to współczesny aparat w stylu retro, który zdobędzie serca wielu fotografów. Instax Mini 90 posiada tryb podwójnej ekspozycji, co pozwala nałożyć na siebie dwa różne ujęcia i uzyskać tylko jedno zdjęcie. To jednak nie koniec udogodnień, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych amatorów fotografii. Jeśli lubisz robić zdjęcia nocą, to wystarczy, że włączysz tryb ekspozycji B (Bulb) i pstrykniesz zdjęcia. Po chwili Twoje oczy ujrzą klimatyczne zdjęcia z widowiskowymi smugami światła.

Co warto wiedzieć o wkładach Instax?

Jeśli nie wystarczają Ci wysokiej jakości zdjęcia, które możesz błyskawicznie wywołać, firma Fujifilm znalazła dla Ciebie rozwiązanie. W wielu sklepach możesz spotkać dedykowane wkłady do Instax w limitowanych seriach . Jedną z bijących rekordy popularności serii wkładów Instax są wkłady z bohaterami filmu Minionki. Żółta oprawa wraz z sympatycznymi postaciami doda kolorytu każdej fotografii. Podobnych wkładów jest znacznie więcej!

Aby znaleźć naprawdę ciekawe i dedykowane wkłady Instax , nie trzeba daleko szukać. Poszukiwania tego rodzaju wkładów Instax warto zacząć od internetu, gdzie znajdziemy naprawdę wiele ofert. Bardzo popularnymi wkładami są wkłady Instax z oprawką w stylu komiksowym, które nadają dodatkowego znaczenia każdej fotografii. Tego rodzaju wkłady są dostępne dla aparatów Instax: Mini 7s, Mini 8 , Mini 9, Mini 25s, Mini 502, Mini 70, Mini 90 Neo. Format filmu w przypadku tego rodzaju wkładów wynosi 86 x 54 mm, a wielkość obrazu - 62 x 46 mm.


Zobacz film: Polski rynek fotografii kolekcjonerskie. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
70
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0