Gwiazdy

Wiktoria Gabor wygrała Eurowizję Junior. To kolejne zwycięstwo Polski!

Gwiazdy

Wiktoria Gabor wygrała Eurowizję Junior. To kolejne zwycięstwo Polski!

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci dostarczył nam wielkich emocji. Po raz kolejny zwyciężyła polska reprezentantka. Młodej Wiktorii „Viki” Gabor gratulacje złożył sam Andrzej Duda. 

Eurowizja Junior 2019

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci już za nami. Tegoroczna edycja odbyła się na Arenie w Gliwicach. W konkursie udział wzięło 19 krajów. Jedną z prowadzących wydarzenie była zeszłoroczna zwyciężczyni – Roksana Węgiel. Nowa reprezentantka Polski doskonale poradziła sobie z konkurencją. Polacy mają powód do dumy. Pierwszy raz w historii konkursu ten sam kraj zwyciężył dwa razy rok po roku.

Zwycięstwo polskiej reprezentantki 

Kim była reprezentanta Polski? To 12-letnia Wiktoria „Viki” Gabor. Dziewczynka wykonała piosenkę „Superhero”, za którą otrzymała 166 punktów. Wysokie notowania zapewniły jej zwycięstwo. Wśród konkurentów znaleźli się przedstawiciele Hiszpanii i Kazachstanu.

Piosenka „Superhero” to utwór o ekologicznym przesłaniu. Jego autorami są Patryk Kumór i Lanberry. W zeszłym roku artyści stworzyli utwór "Anyone I Want To Be" dla Roksany Węgiel, która również zapewniła Polsce zwycięstwo.

Wiktoria "Viki" Gabor otrzymała gratulacje od prezydenta

Cała Polska dumna jest z sukcesu Wiktorii Gabor. Prezydent Andrzej Duda na Twitterze opublikował wpis.

Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla Wiktorii Viki Gabor za wspaniały sukces i piękne reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji Junior. Roksana Węgiel dała świetny przykład i zyskała godną Następczynię na europejskiej scenie juniorskiej. Brawo! Super!

Do gratulacji dołączył się także Premier, który występ Wiktorii Gabor oglądał na żywo i wraz ze swoimi dziećmi kibicował reprezentantce Polski.

To wspaniałe zwycięstwo Viki Gabor przejdzie do historii Junior Eurovision Song Contest, a dla mnie to także świetny czas, który mogłem spędzić z moimi kochanymi Dziećmi. Dawno nie widziałem w ich oczach takiego zachwytu jak podczas energetycznego występu Viki i jej Zespołu.

- napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
72
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
25.11.2019
oioi
super dziewczyna
25.11.2019
miki
Dzieciak który wygląda jak stara celebrytka.Przesada w makijażu ,ubranie fatalne nie dla takiej dziewczynki.