Gorące tematy

"Jesteśmy rozpieszczeni przez życie" Urodzeni 4 czerwca 1989 roku

Gorące tematy

"Jesteśmy rozpieszczeni przez życie" Urodzeni 4 czerwca 1989 roku

Urodzili się w 1989 roku - Marlena Słońska, Justyna Pakula oraz Maciej Marcisz (rocznik '88) - goście studia Dzień Dobry TVN. Jak ich zdaniem Polska zmieniła się przez ostatnie trzydzieści lat? Jakie widzą różnicą w funkcjonowaniu naszego kraju? Jakie mają marzenia i lęki, co jest dla nich ważne? Czy Polska jest dla nich najlepszym miejscem do życia?

Zobacz też: Straciła rodziców, kiedy miała 11 lat. Lisa Aditya – studentka o wielkim sercu


Wybory 4 czerwca 1989 roku

4 czerwca 1989 roku odbyły się wybory parlamentarne w Polsce. Były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu. Jak napisał prof. Antoni Dudek, tego dnia:

(...) miliony Polaków zadały przy pomocy kartki wyborczej śmiertelny cios komunistycznej dyktaturze.

Urodzeni w 1989 roku

Marlena Słońska (ur. 1989), Justyna Pakula(ur. 1989)Maciej Marcisz (ur. 1988) to goście studia Dzień Dobry TVN. Należą oni do pokolenia 3.0 – mają tyle lat co III RP, od zawsze żyją w wolnej Polsce. „Pokolenie 89” - socjologowie twierdzą, że o pokoleniu można mówić, gdy ludzi zbliżonych wiekowo łączy silne, wspólne przeżycie.

W ciągu 30 lat, jakie minęły od wyborów z 4 czerwca 1989 roku, w Polsce dokonały się głębokie zmiany gospodarcze i społeczne. Na współczesną Polskę postaraliśmy się spojrzeć okiem pokolenia urodzonych w 1989 roku.

(...) Mam wrażenie, że ludzie zachłysnęli się możliwościami, produktami. W pewnym momencie daliśmy się temu porwać - mówił Maciej Marcisz.
Uważam, że my jesteśmy trochę rozpieszczeni przez życie. Choć może nasz rocznik trochę potrafi doceniać to, co ma - powiedziała Marlena Słońska w studiu Dzień Dobry TVN.


Więcej: Teresa Klemańska – matka Tomasza Komendy. Co jest w stanie poświęcić matka, która 18 lat czekała na syna?

Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0