Gwiazdy

"Promujecie otyłość!" Kobiety wyszły na ulicę w samej bieliźnie. Dlaczego to zrobiły?

Gwiazdy

"Promujecie otyłość!" Kobiety wyszły na ulicę w samej bieliźnie. Dlaczego to zrobiły?

"The Real Catwalk Polska" to pokaz, który został zorganizowany w Polsce pierwszy raz 19 maja 2019 roku. Kobiety o niestandardowych rozmiarach, fryzurach, z bliznami czy bez, pokazały się w samej bieliźnie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Zuzę Zakrzewską - organizatorkę pokazu, Patrycję Kamińską i Justynę Loti - dziewczyny wzięły udział w tym pokazie.

  • "The Real Catwalk Polska" - skąd pomysł na ten pokaz?
  • "Promujemy samoakceptację i naturalność" - Zuza Zakrzewska o idei pokazu
  • Hejt po pokazie "The Real Catwalk Polska": "Promujecie otyłość!"


Więcej: Seksi i z klasą! Piżamy dla kobiet plus size


„The Real Catwalk Polska” - skąd pomysł na ten pokaz?

„The Real Catwalk Polska” to pokaz, w którym występują modelki o rozmiarach niestandardowych. 19 maja na Placu Zamkowym w Warszawie w samej bieliźnie zaprezentowały się kobiety, dla których na co dzień nie ma miejsca na wybiegach - bo są za grube, za chude... Na co dzień spotykają się z brakiem akceptacji, dlatego rozebrały się, aby zachęcić innych do pokochania własnego ciała. Chociaż podczas samego pokazu były odbierane pozytywnie, później w internecie musiały się zmierzyć z hejtem...


Więcej: Dziewczyny w stylu retro! Jak zostać prawdziwą pin-up girl?


"Promujemy samoakceptację i naturalność" - Zuza Zakrzewska o idei pokazu

Organizatorką pokazu jest Zuza Zakrzewska, w rozmowie z Dzień Dobry TVN powiedziała, że cele pokazu było pokazanie różnorodności, pokaz trwał około 15 minut.

Promujemy samoakceptację i naturalność. Chcemy pokazać, że każdy może pokochać swoje ciało, mężczyźni, jak i kobiety - powiedziała Zuza Zakrzewska.

Więcej: Sukienki plus size na wiosnę. Porady stylistki

Wiele dziewczyn boi się wyjść na plażę ze względu na rozmiar (...) Dopiero ten pokaz im to ułatwił. Problem dotyczy nie tylko większych dziewczyn, bo i szczupłe dziewczyny mają z tym problem - dodała Patrycja Kamińska.

Hejt po pokazie "The Real Catwalk Polska": "Promujecie otyłość!"

Po pokazie w sieci pojawiło się niestety wiele negatywnych komentarz, których wydźwięk był następujący: "Promujecie otyłość"! Co na to odpowiadają dziewczyny?

Po pierwsze, na pokazie były różne kobiety, nie tylko kobiety z otyłością. Po drugie, żadna z nas nie wyszła z hamburgerem w ustach, nie obwieszczała światu: "Jedz, będziesz wielki" - powiedziała Justyna Loti.
Ludzie, którzy hejtowali nas w internecie, ich nie było na pokazie. Oni sugerowali się zdjęciami. Faktycznie, większość dziewczyn, które wzięły udział w pokazie, to były dziewczyny plus size. Mniej było tych bardzo szczupłych, łysych, albo z innymi ułomnościami. Oni po prostu zasugerowali się tym, że tam były planie plus size i poszła fama, że promujemy otyłość - dodała Zuza Zakrzewska.

Zuza Zakrzewska ma nadzieję, że The Real Catwalk Polska odbędzie się również w następnym roku. O szczegółach będzie informować niebawem.


Więcej: Sukienki plus size na wiosnę. Porady stylistki

Co sądzisz o tym artykule?
65
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0