Gwiazdy

#mimanchiitalia, czyli tęsknię za tobą Italio. Akcja Piotra Głowackiego podbija internet

Gwiazdy

#mimanchiitalia, czyli tęsknię za tobą Italio. Akcja Piotra Głowackiego podbija internet

Piotr Głowacki zapoczątkował niezwykłą akcję #mimanchiitalia. Inicjatywa miała być wyrazem wsparcia dla Włochów w dobie pandemii i podziękowaniem za ich wyjątkową energię, której można doświadczyć podczas podróży do tego kraju. Przyłączają się do niej ci, którzy tak jak aktor, kochają słoneczną Italię. Swoją cegiełkę dołożyła też Agnieszka Kaczorowska-Pela i jej mąż Maciej Pela. 

#mimanchiitalia - jak to się zaczęło

Rodzina Głowackich miała w planach świąteczny wyjazd nad jezioro Garda, gdzie mieli rozpocząć sezon kite'towy. Niestety, pandemia pokrzyżowała ich zamiary. Granice zostały zamknięte, wyjazd został odwołany, a do Polski docierały dramatyczne informacje o szerzącym się we Włoszech  koronawirusie.

Zawsze jeździmy do Włoch po szczęście, po radość, wracamy naładowani energią. Nagle, kiedy do nich dotarło coś złego, to ktoś kazał nam się odwrócić plecami. Poczułem, że nie chcę być odwrócony do ludzi, do których za chwilę pojadę i którzy mi dali tyle dobrej energii. Pomyślałem: coś trzeba zrobić

powiedział Piotr Głowacki.

Aktor postanowił działać i stworzył stronę na Facebooku Mi manchi Italia oraz nakładkę na zdjęcia profilowe. Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników Włoch.

Od początku był taki pomysł, żeby wysyłać, mówić dobre rzeczy o Włochach, o tych momentach, kiedy byliśmy szczęśliwi, nie o złych, tylko o szczęściu (...)

- powiedział Głowacki.

Projekt trafił także na YouTube, gdzie została opublikowana piosenka Mi manchi Italia, stworzona przy współpracy studentów Piotra Głowackiego. Utwór jest muzyczną kartką pocztową i powstał po to, aby chętni mogli dopisywać swoje życzenia i wysyłać tym, którzy przeżywają teraz trudne chwile.

Wymiana wakacyjna - marzenie Piotra Głowackiego

Piotr Głowacki marzy o tym, aby na akcji #mimanchiitalia skorzystały dzieci i zachęca do organizacji wymiany wakacyjnej.

Pierwsze, co mi się pojawiło w głowie, to pomyślałem o tym, że jeśli ta akcja się uda, to żeby ona skutkowała tym, żeby na koniec dzieci z najciężej dotkniętych regionów Włoch i dzieci z Polski się wymieniły

- powiedział. 

Agnieszka Kaczorowska tęskni za słońcem Italii 

Akcję Piotra Głowackiego wspiera także Agnieszka Kaczorowska-Pela wraz z mężem Maciejem Pelą. W swoich mediach społecznościowych publikują wspominkowe zdjęcia i oznaczają je hashtagiem #mimanchiItalia. W rozmowie w Dzień Dobry TVN przyznali, że najbardziej tęsknią za tamtejszym słońcem, pyszną kawą i daniami kuchni włoskiej, które tam smakują wyjątkowo. 

Najważniejsze nasze momenty w życiu miały miejsce we Włoszech. Tam się zaręczyliśmy, tam wzięliśmy ślub, tam zabrałam Maćka na jedną urodzinową niespodziankę i tam spędziliśmy naszą pierwszą rocznicę ślubu już z naszą malutką córeczką 

- wyznała Agnieszka Kaczorowska-Pela. 

Dla Agnieszki i Macieja najbliższa jest Toskania, ale mają nadzieję odwiedzić także pozostałe regiony Włoch. 

Chcielibyśmy się udać jeszcze w tak wiele miejsc do tej słonecznej Italii. Mam nadzieję, że jak to wszystko minie, to będziemy jeszcze mieli taką okazję

- powiedziała Agnieszka. 

Zobacz też:

Kamienne miasto Montepulciano – Włochy i ich malownicza kwintesencja

Rodzina z Polski spędza kwarantannę na Karaibach. „Wyszliśmy z założenia, że tu jest najbezpieczniej”

Rodzinne szczęście Wojciecha Wysockiego. Aktor wspomina początki związku z żoną:„Miłość od pierwszego wejrzenia”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
71
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
22.04.2020
Igor
Igor