Jak myć sztuczne rzęsy? Pielęgnacja sztucznych rzęs po zabiegu

Kobieta, która doczepiane sztuczne rzęsy
Fot: Petri Oeschger / gettyimages.com
Sztuczne rzęsy po zabiegu przedłużania wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli nie będziesz stosować się do podstawowych zasad dbania o nie, nawet najlepszy klej do sztucznych rzęs nie będzie w stanie utrzymać ich w dobrym stanie.

Już w pierwszych godzinach po zabiegu doczepiania sztucznych rzęs powinnaś zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia dotyczące makijażu i pielęgnacji. Jeśli chcesz, by sztuczne rzęsy jak najdłużej wyglądały efektownie i dodawały twojemu spojrzeniu głębi, powinnaś postępować z nimi ostrożnie, zgodnie z zaleceniami. W większości dobrych salonów kosmetycznych wizażystka przekaże ci niezbędne informacje na temat codziennego dbania o nie, a także podpowie, jak myć sztuczne rzęsy .

Pielęgnacja sztucznych rzęs – dlaczego woda może szkodzić?

Już pierwsze kilka godzin po przedłużeniu rzęs jest niezwykle ważne dla tego, jak długo będzie utrzymywać się efekt. Niezależnie od tego, czy przedłużałaś rzęsy metodą 1 do 1, czy wybrałaś sztuczne rzęsy kępki w metodach objętościowych, w ciągu co najmniej dwóch godzin po zabiegu kontakt z wodą jest stanowczo zabroniony. Jeśli przedłużałaś rzęsy już któryś raz z kolei, zapewne wiesz, dlaczego jest to takie istotne. To pierwsza i główna zasada, jaką usłyszysz w każdym salonie. Wilgoć, łzy czy deszcz – tego wszystkiego powinnaś unikać na początku. Jeśli woda przedostanie się do twoich oczu lub zatrzyma się na powiekach, prawdopodobnie spowoduje to, że klej do sztucznych rzęs rozdzieli doczepiane rzęsy od powiek, a w rezultacie zaczną wypadać one nawet po kilku dniach i efekt będzie po prostu nietrwały. W ciągu doby po zabiegu lepiej unikać bezpośredniego kontaktu rzęs z wodą , ale można już delikatnie przemywać twarz i oczy.

Sztuczne rzęsy przez cały okres ich noszenia nie powinny być jednak narażane na zbyt długie przebywanie w wilgotnych miejscach. Jeśli wśród twoich przyzwyczajeń było wykonywanie tzw. parówek na twarz, korzystanie z sauny czy intensywne oczyszczenie twarzy z użyciem wody i peelingów, warto na jakiś czas z nich zrezygnować, tak żeby rzęsy wyglądały dobrze jak najdłużej. Pielęgnacja sztucznych rzęs zakłada także ostrożne korzystanie z basenów czy pływanie w morzu. Przedłużanie rzęs i wyjazd zagraniczny zbiegają się w czasie? Jeśli masz zamiar nurkować lub korzystać z innych atrakcji podwodnych, dobrze byłoby zaopatrzyć się w okulary do pływania.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy w trakcie i po kąpieli?

Nosząc sztuczne rzęsy, lepiej brać prysznic niż kąpiel. Jeśli jednak kąpiele są dla ciebie sposobem na relaks, nie musisz z nich rezygnować – ogranicz po prostu czas, który spędzasz w wannie. A o czym warto pamiętać po kąpieli? Jak pielęgnować sztuczne rzęsy po prysznicu?

  • Wycierając twarz ręcznikiem, pamiętaj, by omijać okolice oczu. Rzęsy wycieraj na sam koniec i rób to niezwykle delikatnie, by ich nie uszkodzić.
    • Nie pocieraj rzęs ręcznikiem – to może prowadzić do ich wypadania, co z kolei spowoduje, że efekt sztucznych rzęs nie będzie już tak spektakularny jak na początku.
      • Sztuczne rzęsy schną dłużej niż rzęsy naturalne. Dlatego jeśli po wytarciu pozostały na nich krople wody, wytrzyj je delikatnie chusteczką lub płatkami kosmetycznymi. Żeby to zrobić, przyłóż je do zamkniętego oka i poczekaj, aż wilgoć się wchłonie. Pamiętaj, że nawet dobry klej do sztucznych rzęs nie wytrzyma codziennego pocierania oczu, warto więc znaleźć chwilę czasu na odpowiednie ich wysuszenie.

        Jak myć sztuczne rzęsy? Skład kosmetyków do pielęgnacji

        Przyklejanie sztucznych rzęs wiąże się z pozostawieniem na ich powierzchni specjalnego kleju, produktu, który jest odpowiedzialny za wytrzymałość kępek. Dobrze wykonany zabieg i odpowiednia pielęgnacja pomogą utrzymać rzęsy w nienaruszonym stanie nawet do 8 tygodni. To, jakich kosmetyków będziesz używać, wpływa ostatecznie na to, ile trzymają się sztuczne rzęsy . Do codziennego dbania o swoją skórę twarzy i o rzęsy wybieraj produkty bez olejków w składzie . Zrezygnuj także z toników tworzonych na bazie alkoholu oraz tłustych kremów do twarzy. Pamiętaj również o tym, by nie nakładać preparatów pielęgnacyjnych zbyt blisko linii rzęs. Jeśli jakiś produkt znalazł się zbyt blisko oka, spróbuj delikatnie wytrzeć go wacikiem kosmetycznym. W takich przypadkach również pęseta do sztucznych rzęs może okazać się przydatna – szczególnie jeśli pomiędzy rzęsy dostaną się jakieś zanieczyszczenia.

        Czy można malować sztuczne rzęsy? Malowanie i demakijaż

        Sztuczne rzęsy mają za zadanie powiększać oko i dodawać spojrzeniu głębi, czyli robić wszystko to, co robi także maskara. Dlatego też, w większości przypadków, tusz do sztucznych rzęs nie jest rekomendowany do regularnego stosowania. Sam tusz nie jest dla doczepianych rzęs niebezpieczny, ale ze względu na dodatkowe obciążenie rzęs, które się z tym wiąże, nie warto stosować go codziennie. W żadnym wypadku nie można jednak używać wodoodpornego tuszu do rzęs - ze względu na jego formułę. Malowanie sztucznych rzęs takim produktem może doprowadzić do reakcji alergicznej lub nawet do poważnych infekcji oka. Do demakijażu warto używać produktów o nietłustej formule. Najlepiej sprawdzą się do tego wszelkiego rodzaju płyny micelarne. Samo zmywanie makijażu również powinno być delikatne.

        Zobacz film: Piękne rzęsy od zaraz. Źródło: Dzień Dobry TVN.

        Autor: Adrian Adamczyk

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości