Dom

Stół kuchenny – przegląd inspiracji i pomysłów dla każdego wnętrza

Stół do kuchni

Fot: LEK_3DPHOTO / gettyimages.com

Dom

Stół kuchenny – przegląd inspiracji i pomysłów dla każdego wnętrza

Stół do kuchni

Fot: LEK_3DPHOTO / gettyimages.com

Istnieje niezliczona ilość sposobów, na jakie można zaaranżować stół kuchenny. Czy będzie to stolik okrągły, składany, barowy, drewniany czy nowoczesny – wszystko zależy od potrzeb domowników i preferowanego stylu. Najważniejsze, by stół i krzesła do kuchni stanowiły funkcjonalny i estetyczny element wyposażenia. Jeśli brakuje ci pomysłów, koniecznie sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

C: Na początku przyjrzyj się trybowi życia, jaki prowadzisz, i postaraj się określić swoje potrzeby. Czy posiłki jesz w domu, czy raczej na mieście? Jesteś singlem czy potrzebujesz przestrzeni do spędzania czasu z rodziną? Wolisz tradycyjne rozwiązania, a może twoje mieszkanie przypomina designerski loft? Trafna diagnoza pozwoli dobrać stół z krzesłami do kuchni , z którego będziesz chętnie i często korzystać.

Wybierz stół do kuchni w oparciu o swój tryb życia

Stół i krzesła do kuchni – nowoczesne czy tradycyjne, składane czy nie? Wszystko zależy od twoich potrzeb, upodobań i stylu życia. Jeśli jesteś singlem i często urządzasz imprezy, optymalnym rozwiązaniem będzie stół barowy do kuchni . Nie zajmuje wiele miejsca, za to świetnie sprawdzi się, kiedy znajomi wpadną na drinka. Osobom, którym zdarza się organizować większe przyjęcia i często gościć rodzinę, proponujemy stół kuchenny rozkładany . Jego standardowy rozmiar można łatwo poszerzyć dzięki dodatkowym elementom. Mały stół kuchenny sprawdzi się w kawalerkach i u osób, które najczęściej jedzą na mieście lub w pracy. W takim przypadku nie ma sensu zagracać przestrzeni dużym meblem. Istotny jest także kolor – stół kuchenny biały nie jest najlepszym pomysłem, jeśli masz małe dzieci. Widać na nim każdy okruszek, więc nieustanne wrażenie nieporządku masz gwarantowane. Jeśli jednak lubisz jasne wnętrza i nie masz problemu z częstym sprzątaniem, biały stół do kuchni będzie świetnym wyborem.

Stół kuchenny z krzesłami – propozycje do dużej kuchni

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem przestronnego mieszkania, mały stół do kuchni pozostaw dla kawalerek. Ty możesz wybrać wygodny stół do kuchni z krzesłami, przy którym codziennie spędzisz czas z bliskimi. Kształt i kolor zależą tylko od ciebie, choć najlepiej powielić paletę barw zastosowaną w pozostałej części kuchni. Optymalnym rozwiązaniem dla ciebie będzie okrągły stół do kuchni , przy którym zgromadzisz tyle krzeseł, ile tylko potrzebujesz.

Możesz zdecydować się też na bardziej zabudowany stół kuchenny z szufladą. Zyskasz nie tylko wygodne miejsce do dzielenia posiłków z rodziną, ale i praktyczny schowek. Stół szklany do kuchni to rozwiązanie eleganckie, choć niepozbawione wad. Jeśli masz dzieci, szybko odbiją się na nim ślady małych rączek, a każde czyszczenie będzie trzeba rozszerzyć o polerowanie preparatem do szkła. Stół kuchenny okrągły czy prostokątny – ostatecznie to nie jest istotne. Najważniejsze, że stworzyłeś przyjazne miejsce, gdzie cała rodzina spotyka się podczas posiłków.

Stół do małej kuchni

Jeśli urządzasz kawalerkę lub mieszkanie z wyjątkowo małą kuchnią, musisz wykazać się odrobiną kreatywności. Jednym z najlepszych rozwiązań będzie stół kuchenny składany mocowany do ściany, który możesz rozkładać lub chować w zależności od potrzeb. Taki składany stół do kuchni nie sprawdzi się jednak, gdy podajesz rodzinie domowe posiłki kilka razy dziennie. Ciągłe rozkładanie byłoby zbyt kłopotliwe. Stół barowy w kuchni to także dobry pomysł. Taki wysoki stół do kuchni może dodatkowo posłużyć jako element oddzielający strefę gotowania od salonu lub znaleźć się pod oknem, zapewniając przyjemny widok podczas posiłków. Kolejnym sposobem jest zainwestowanie w wąski stół do kuchni , przycięty na wymiar i sprytnie wkomponowany w otoczenie. Poszukaj w internecie inspiracji – na pewno znajdziesz rozwiązanie idealne do swojego mieszkania. Stół kuchenny – mały, barowy czy raczej rozkładany? Wybór jak zawsze należy do ciebie.

Stół w kuchni – na jaki materiał się zdecydować?

Kiedy zastanawiasz się, jaki stół do kuchni wybrać, nie możesz zapomnieć o zastosowanych materiałach. Zależnie od ich właściwości można uzyskać odmienny charakter wnętrza. Stół kuchenny drewniany wniesie do mieszkania przytulną atmosferę i zachęci do wspólnego spędzania czasu. Szklany stół do kuchni sprawdzi się w eleganckich mieszkaniach wykończonych na wysoki połysk. Będzie doskonałym dopełnieniem wyszukanych aranżacji, choć trzeba przyznać, że jego konserwacja nie należy do najłatwiejszych. Weź także pod uwagę, że stół kuchenny szklany może być niebezpieczny dla maluchów. Jeśli twoje mieszkanie utrzymane jest w industrialnym stylu, a ściany zdobią designerskie plakaty, postaw na nowoczesny stół do kuchni. Może być wykonany z tworzywa sztucznego lub stali i wyróżniać się ciekawą formą. Stół kuchenny z metalowymi nogami to przykład idealnego rozwiązania do takiego wnętrza. A co, jeśli ponad wszystko cenisz prostotę i łatwość utrzymania przedmiotów w czystości? Wybierz wykonany z płyty MDF czarny stół do kuchni, który przetrzesz jednym ruchem szmatki.

Zobacz film: Pomysły na aranżacje kuchni nowoczesnych, odpowiadających na potrzeby wszystkich domowników. Źródło: Dzień Dobry TVN.Co sądzisz o tym artykule?
48
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0