Włosy

Samodzielne farbowanie odrostów - czy to dobry pomysł? "Możemy sobie zrobić dużą krzywdę"

Włosy

Samodzielne farbowanie odrostów - czy to dobry pomysł? "Możemy sobie zrobić dużą krzywdę"

W związku z pandemią koronawirusa mamy zamknięte zakłady fryzjerskie. Jak zatem poradzić sobie z odrostami? W Dzień Dobry TVN cennymi radami podzieliła się fryzjerka, Dobrawa Piękos-Szymańska.

Jak zlikwidować odrosty?

Obecnie wiele osób ma duży problem ze swoimi włosami. Specjalistyczne zakłady są pozamykane, przez co kobiety próbują działać na własną rękę. Nie zawsze kończy się to dobrze - gdy po pierwszym lockdownie klientki wróciły do salonów okazało się, że niekiedy zaszły tragiczne i nieodwracalne zmiany. Co zatem można zrobić?

- Tak naprawdę mamy dwie drogi. Albo droga do fryzjera, którą zdecydowanie polecam, żeby zadzwonić do naszego eksperta, by przygotował taką mieszankę, która jest dedykowana nam i możemy ją położyć zupełnie bez obaw, albo sięgać po loterię w drogeriach, która nam pokaże, że może wyjść wszystko - mówiła w Dzień Dobry TVN Dobrawa Piękos-Szymańska.

Częstym błędem jest sugerowanie się obrazkami na opakowaniach. Jest to problem, ponieważ, jak mówiła ekspertka: "Farby, które są profesjonalne nie mają żadnego layoutu u żadnej firmy i żadnej pani, która nas przekonuje. Mają nomenklaturę, którą my znamy i zazwyczaj dopasowujemy ją do oczekiwań klienta".

Farbowanie krok po kroku

Najbezpieczniejszą obecnie opcją jest kontakt z fryzjerem - choćby telefoniczny. W przypadku przymusu zakupu farby w drogerii, doradzi nam, czym się kierować i jaką najlepiej wybrać. W tym wypadku problemem jest fakt, że sklepowe emulsje są dedykowane włosom, które są teoretycznie takie same. My jednak mamy różne odcienie, przez to nie u każdego wyjdzie taki sam efekt.

Jeżeli jednak mamy możliwość spotkać się z fryzjerem osobiście, warto by przygotował nam mieszanki, które samodzielnie będziemy mogli nałożyć w domuW kolejnych opakowaniach powinien przyszykować farbę, utleniacz, szampon oraz odżywkę. Jak prawidłowo farbować? Otóż, powinniśmy dokładnie wymieszać pierwszy produkt z drugim w miseczce i zacząć nakładać małe ilości farby. Ważne, by rozrobiona nie stała dłużej niż 15 minut.

Wydaje się, że tego produktu jest bardzo mało, ale on się zaczyna utleniać i po chwili zaczyna ciemnieć. (...) Bardzo ważne dla osób, które mają siwe włosy - zaczynamy od przodu, bo te włosy są zazwyczaj najmocniejsze, najbardziej oporne - doradzała w naszym programie Dobrawa Piękos-Szymańska.

Nie wolno zmywać farby wcześniej, niż wyznaczony czas przez opakowaniu bądź wskazany przez fryzjera. Nie warto również samodzielnie brać się za pasemka. Dlaczego? Ekspertka ostrzegła: "Możemy sobie zrobić dużą krzywdę".

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
49
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0