Gwiazdy

Salvador Sobral zaśpiewał po polsku piosenkę "Dwa serduszka"

Gwiazdy

Salvador Sobral zaśpiewał po polsku piosenkę "Dwa serduszka"

Salvador Sobral to portugalski piosenkarz, którego Polacy pokochali za wykonanie piosenki „Dwa serduszka”. Z Salvadorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

Portugalczyk w piosence "Dwa serduszka"

Salvador za każdym razem, kiedy gra koncert w jakimś kraju, śpiewa piosenkę w lokalnym języku. W czasie koncertu w Krakowie, zaśpiewał „Dwa serduszka, cztery oczy”. Wokalistka przyznał, że początkowo nie znał tłumaczenia tytułu, do czasu, kiedy kolega mi to przetłumaczył.

Zwykle słucham piosenki w obcym języku i zapisuję ją na swój sposób. Jest to zapis fonetyczny.

Trudne chwile w życiu muzyka

Salvador w rozmowie z Gabi przyznał się do tego, że teraz utwór ma dla niego podwójne znaczenia. Artysta jest po transplantacji serca. Sobral spędził wiele miesięcy w szpitalu. W tym czasie sporządził listę rzeczy, które musi zrobić.

Nie spisałem jej, miałam to ułożone w głowie. Wiedziałem, że jak wyzdrowieję, chcę po prostu grać. Zawsze marzyłem, by grać na całym świecie. Chciałbym występować w Ameryce Południowej. To wciąż niespełnione marzenie.

-zaznaczył artysta.

***

Salvador Sobral jest zwycięzcą Eurowizji w 2017 roku. W 2009 roku brał również udział w portugalskim "Idolu", zajął tam siódme miejsce.

Zobacz też:

Gabrysia Kmon. Zdobyła serca widzów "Zimnej Wojny" i Pawła Pawlikowskiego.

Mazowsze - "Dwa serduszka, cztery oczy".

Gabi Drzewiecka i jej „Plan na dzień dobry”.

Co sądzisz o tym artykule?
77
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0