Fisher Price. Let's be kids!

Ruszamy na pierwsze wakacje! Jakie zabawki ze sobą zabrać?

Wyjazd na wakacje z małym dzieckiem bywa dla rodziców wyzwaniem. Trzeba być przygotowanym na zaspokojenie rozmaitych potrzeb malucha, dbać jego bezpieczeństwo, zdrowie, wygodę, a także o potrzebną mu stymulacje i rozrywkę. W podróży i na wakacjach przydadzą się sprytne zabawki!

W ramach zestawu podróżnego na wakacje czy wyjazd z dzieckiem, warto zabrać kilka zabawek dostosowanych do wieku pociechy. Mogą okazać się bardzo przydatne zarówno w samochodzie czy samolocie, jak i podczas wypoczynku na plaży.


Jakie zabawki sprawdzą się w podróży?

Dla wielu dzieci podróż, zwłaszcza długa, jest prawdziwą udręką. Warto znać pomysły na zabawki i akcesoria, które świetnie sprawdzą się w drodze.

  • Przedszkolaki wymagają czegoś zdecydowanie angażującego – na przykład przyjaznej zabawki elektronicznej takiej jak Tablet od Fisher-Price. Zabawka oferuje wiele odpowiednich dla wieku i umiejętności malucha piosenek, wypowiedzi i dźwięków. Tablet z 28 łatwymi do naciskania przyciskami „aplikacji” (w tym 26 z literkami alfabetu) pomaga w nauce literek od A do Ż oraz nazw przedmiotów, a także odgrywa śmieszne odgłosy, melodyjki i sześć piosenek do wspólnego śpiewania !
  • Dla niemowlaków świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawki sensoryczne, czyli te, które maja wypustki, różne rodzaje faktury, interesujące kształty i kolory. Samochód jest idealnym miejscem do ćwiczeń wspomagających zarówno rozwój postrzegania, jak tez motoryki małej u dzieci. Dla malucha więc idealnie sprawdzi się więc zestaw kluczyki Szczeniaczka Uczniaczka od Fisher Price. Gdy dziecko naciśnie przycisk na brzuszku, Szczeniaczek zacznie uczyć je liczenia, kolorów i nie tylko, wykorzystując do tego radosne piosenki i swój słodki podświetlany nosek. Dodatkową rozrywkę zapewni obrotowy kręciołek oraz dwa miękkie klucze do podgryzania!
  • Wspólne śpiewanie podczas jazdy samochodem to świetny pomysł na skrócenie dłużącego się czasu i wesołe zajęcie dla całej rodziny.
  • Innym pomysłem na zajęcie zmęczonego drogą malca są manualne gry logiczne polegające na przekładaniu elementów. Wesoły Padzik Malucha to interaktywna zabawka edukacyjna od Fisher-Price. Nawet najmłodsi gracze mogą przejąć kontrolę nad nauką dzięki tej interaktywnej zabawce w formie kontrolera gier, która uczy liczb, kolorów, kształtów i nie tylko. Gdy mali gracze ruszają joystickiem i naciskają przyciski ABCD oraz przyciski z liczbami, uruchamiają wesołe piosenki, dźwięki i wypowiedzi, które uczą ich liczb, kształtów i kolorów.

Urlop z dzieckiem: co zabrać na plażę?

Spędzając z dzieckiem wakacje nad morzem lub jeziorem należy spakować do torby kilka niezbędnych rzeczy, żeby zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo, komfort i zabawę. Nakrycie głowy na plażę dla malucha to jedna z najważniejszych rzeczy, o której musimy pamiętać, ale wybierając się na plażę z dzieckiem, nie można oczywiście zapomnieć o zabawkach – wiaderkach, foremkach, kole do pływania, dmuchanej piłce itp. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością – wystarczy kilka ulubionych rzeczy malucha. Ważne, by dobrze przemyśleć, co naprawdę będzie dziecku potrzebne i sprawdzi się na plaży. Na przykład zabawki sensoryczne, którymi można bawić się na kocyku, takie jak Wesoła Piłka Nożna Fisher Price

Lista rzeczy do zabrania nad morze z dzieckiem:

  • zabawki do piasku (co najmniej łopatka, wiaderko i kilka foremek, sitko);
  • piłka plażowa, siatkowa lub frisbee;
  • koło ratunkowe do pływania dla dzieci (są także koła z siedziskiem dla mniejszych dzieci);
  • nadmuchiwane motylki na ramiona.
  • Książeczka, która sprawdzi się zarówno jako angażujące zajęcie, jak „uspokajacz”.

Godne polecenia są interaktywne książeczki z wierszykami z linii „Ucz się i śmiej!” Fisher Price. Obracając strony, dziecko aktywuje odtwarzanie znanych i lubianych rymowanek, takich jak „Ciasto zjem” i „Pieski małe dwa”, którym towarzyszą kolorowe ilustracje przedstawiające Szczeniaczka i Siostrzyczkę. Wygodny uchwyt ułatwi zabranie Książki z wierszykami w każdą podróż. 


Innym pomysłem na wykorzystanie czasu wakacji jest inwestycja w rozwój nowych umiejętności u dziecka. Być może maluch przejawia predyspozycje do uprawiania jakiegoś sportu, na który w ciągu roku szkolnego zupełnie nie było czasu? Należy jednak pamiętać, że wakacje są czasem wypoczynku i dziecka do niczego nie powinno się przymuszać. Jeśli nie jest zainteresowane grą na pianinie, jeśli pływanie z instruktorem jest dla niego bardziej stresujące niż przyjemne, jeżeli nie interesuje się komputerami – nie powinniśmy go zmuszać do takich aktywności. Warto jednak porozmawiać z dzieckiem: może chciałoby nauczyć się jeździć konno lub po prostu obcować z końmi? A może wolałoby poszerzyć swoje umiejętności plastyczne? Pomysłów na ciekawe spędzanie czasu jest wiele, a wykupienie dziecku vouchera na określony kurs lub lekcji na wakacje to świetny pomysł!Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
64
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0