Romuald Lipko, jeden ze współzałożycieli Budki Suflera, jest chory na raka. Zespół postanowić wydać oświadczenie: "Bez ostrzeżeń i gróźb (...) nasz przyjaciel walczy z chorobą nowotworową". Budka Suflera w tych trudnych chwilach prosi o wsparcie.

Romuald Lipko, jeden ze współzałożycieli Budki Suflera, ma raka - taką złą wiadomością podzielił się na Facebooku zespół Budka Suflera:

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową.

Więcej: Izraelscy naukowcy: za rok będziemy mieć lekarstwo na raka

Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. (...) Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. (...) Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.

Zespół Budka Suflera prosi o wsparcie w tych trudnych dla Romka, jak i dla całego zespołu, chwilach:

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…

Zobacz też: "To rak złośliwy!" Córka Marka Torzewskiego zdradziła, że jej ojciec jest poważnie chory


Kim jest Romuald Lipko?

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 roku w Lublinie. W 1974 roku z Krzysztofem Cugowskim założył Budkę Suflera. Lipko w Budce Suflera grał na klawiszach. 

Zobacz film: Krzysztof Cugowski z żoną Joanną, źródło: Dzień Dobry TVN

Więcej: Grzyby z kopalń i jaskiń Dolnego Śląska przełomem w leczeniu raka?

Co sądzisz o tym artykule?
2
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0