Gwiazdy

Romuald Lipko przeszedł operację. Opowiedział o trudnej walce z nowotworem

Romuald Lipko z Budki Suflera jest chory na raka

Fot. Facebook / Budka Suflera

Gwiazdy

Romuald Lipko przeszedł operację. Opowiedział o trudnej walce z nowotworem

Romuald Lipko z Budki Suflera jest chory na raka

Fot. Facebook / Budka Suflera

Romuald Lipko, jeden ze współzałożycieli Budki Suflera, jest chory na raka - to nowotwór dróg żółciowych wątroby. Lipko przeszedł operację - jak się teraz czuje? O wszystkim opowiedział w rozmowie z Super Expressem.

Romuald Lipko, jeden ze współzałożycieli Budki Suflera, ma raka - to nowotwór dróg żółciowych wątroby. Romuald Lipko jest już po operacji.

To nowotwór dróg żółciowych wątroby. Póki co, udało się go powstrzymać - wyznał Lipko "Super Expressowi".
Na "normalne normy" to wszystko jest w porządku, czyli jestem uśmiechnięty, nic mnie nie boli. Choroba, która się zatliła, i zrobiła we mnie dość dużo popłochu, a także zmobilizowała do błyskawicznego działania, jest, póki co zażegnana, zaleczona, więc mogę powiedzieć, że jestem gotowy do służby.

Okazuje się, że rodzina Lipki sama zauważyła, że dzieje się z nim coś niedobrego. Na szczęście choroba jest na razie powstrzymana:

U mnie zaczęło się od prostych symptomów. Ta choroba związana jest z wątrobą i drogami żółciowymi. Szczęście w nieszczęściu, że często daje to na tyle zewnętrzne objawy, że można się zorientować, że coś nie tak jest z organizmem. Ja się właśnie tak zorientowałem. 
W pierwszym odruchu domownicy stwierdzili, że tata ma przekrwione białka itd., co w efekcie dało błyskawiczną reakcję i diagnostykę (...) Jestem obciążony chorobą nowotworową dróg żółciowych wątroby. Póki co, udało się tę chorobę powstrzymać, zablokować. Jesteśmy przygotowani na to, żeby to w przyszłości nie zrobiło niespodzianki.

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia!

Zespół Budka Suflera prosi o wsparcie

O chorobie Lipki poinformował zespół Budka Suflera, napisał to na Facebooku:

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową.

Więcej: Izraelscy naukowcy: za rok będziemy mieć lekarstwo na raka

Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. (...) Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. (...) Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.

Zespół Budka Suflera prosi o wsparcie w tych trudnych dla Romka, jak i dla całego zespołu, chwilach:

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…

Zobacz też: "To rak złośliwy!" Córka Marka Torzewskiego zdradziła, że jej ojciec jest poważnie chory


Kim jest Romuald Lipko?

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 roku w Lublinie. W 1974 roku z Krzysztofem Cugowskim założył Budkę Suflera. Lipko w Budce Suflera grał na klawiszach. 

Zobacz film: Krzysztof Cugowski z żoną Joanną, źródło: Dzień Dobry TVN

Więcej: Grzyby z kopalń i jaskiń Dolnego Śląska przełomem w leczeniu raka?

Źródło: Super Express |
Co sądzisz o tym artykule?
3
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0