Dziecko

Jakie rolki najlepsze dla dziewczynki? Jak kupić rolki dla dziecka?

dziewczynka jeździ na rolkach po ulicy

Fot. Jure Gasparic / EyeEm/Getty Images

Dziecko

Jakie rolki najlepsze dla dziewczynki? Jak kupić rolki dla dziecka?

dziewczynka jeździ na rolkach po ulicy

Fot. Jure Gasparic / EyeEm/Getty Images

Rolki dla dziewczynki znajdziemy w każdym sklepie sportowym. Występują w wielu kolorach, a nawet z wizerunkiem ulubionych bohaterów bajek. Rolki dla dziewczynki powinny być bezpieczne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Nie możemy zapominać również o ochraniaczach na rolki dla dziewczynki i odpowiednim kasku na rolki.

Wybierając rolki dla dziewczynki nie należy kierować się jedynie ceną. Dziecięce rolki powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, aby nie tylko były wytrzymałe, ale również bezpieczne. Stopa dziecka rośnie szybko, dlatego warto wziąć pod uwagę zakup regulowanych rolek dla dziewczynki , które umożliwiają dostosowanie ich do zmieniającego się rozmiaru stopy.

Czy dobre rolki muszą być drogie?

Na rolki składa się wiele istotnych części, których jakość przekłada się na cenę końcową. But, kółka, łożyska, płoza – każde z tych elementów, im jest wykonane z lepszej jakości materiałów, tym gwarantują lepszą jazdę. Zrobione z taniego plastiku, będą ciężkie i jedynie sprawią dziecku trudność w poruszaniu się, co tylko skutecznie zniechęci je do podjęcia kolejnych prób. Dzieci zaczynają przygodę z rolkami bardzo szybko, bardzo często już 3 i 4 letnie maluchy zaczynają próbować swoich sił. Początkowa nauka przypomina raczej chód i naukę stawiania nóg na płaskiej powierzchni. Dlatego warto, aby rolki były lekkie. Szczególnie zwraca się na to uwagę przy wyborze rolek dla dziewczynek do 6 lat . Niska cena rolek niestety przekłada się na ich jakość. Dostępne w marketach rolki, co prawda kuszą niskimi cenami, ale rozwiązania, które w nich zastosowane nijak się mają do sprzętu, który umożliwi płynną i lekką jazdę. W poszukiwaniu rolek dla dziewczynki do 6 lat warto więc udać się sklepu sportowego.

Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez wielu producentów, jest to, że dziecięce rolki mają możliwość dopasowywania się do rosnącej stopy dziecka. But wrotko-rolek można powiększyć nawet o 4 rozmiary , dzięki czemu zakupione dla małej dziewczynki rolki, dla dziewczynki mającej 8 lat będą także pasowały.

Zobacz film: Rolki to ich pasja. Zostały Mistrzyniami Polski! Źródło: Dzień Dobry TVN


Dobieramy rolki dla dziewczynki

Rolki, czy też wrotko-rolki dla dziewczynki, muszą być wygodne i leżeć idealnie , to jest absolutna podstawa przyjemnej i przede wszystkim bezpiecznej jazdy. Co do wyboru rolek zapinanych na klamry lub sznurowadła, jest to kwestia indywidualna. Istotne jest to, aby sam but był dobrze dobrany do nogi i stopy dziewczynki. Rolki należy mierzyć na skarpetkę, w której dziecko będzie jeździć. Nigdy rolki nie mierzymy na cienką stópkę lub grubą zimową skarpetę.

Jak sprawdzić, czy rozmiar buta jest dobry? Buty należy założyć i zapiąć, a następnie zgiąć nogi w kolanach i pochylić się do przodu – czyli przyjąć pozycję taką jaką mamy podczas jazdy. Wówczas stopa przesunie się w bucie do przodu, a więc potrzebujemy marginesu wolnego miejsca na jej swobodne ruchy.

Pięta i kostka dziecka powinna być stabilna. W żadnym wypadku, nie może ona się przemieszczać na boki. Ochrona stawu skokowego jest niezwykle ważna, przy wyborze rolek.

Najlepsze rolki dla dziewczynki 8-letniej czy 9-letniej , będą te wyposażone w małe i miękkie kółka. Co prawda iż żywotność jest krótsza, ale pozwalają na rozwinięcie bezpiecznej dla dziecka prędkości i dzięki swojej miękkości, wyróżniają się bardzo dużą amortyzacją. Przełoży się to na komfort jazdy i nie odczuwanie wszelkich nierówności.

Ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze rolek dla dziewczynki są łożyska, a dokładnie to, z jakiego materiału zostały wykonane. Wyróżniamy łożyska plastikowe i aluminiowe. Dobrym wyborem w rolkach dziecięcych do 9 lat będą łożyska kompozytowe (plastikowe), lepiej tłumią drgania i zwiększają komfort jazdy.

Wewnętrzny but powinien być wykonany z materiałów oddychających i być wyprofilowany. Wielu producentów oferuje wkładki wykonane w systemie memory takim, który zapamiętuje kształt stopy.

Kolor rolek dla dziewczynki zależy głównie od oferty producenta. Rolki dla dziewczynki do 9 lat to bardzo często już wizualnie kopie rolek dla dorosłych, ale w ofercie sklepów sportowych znajdziemy również te w dziewczęcych kolorach. Fioletowe, różowe, błękitne, a nawet z ulubionymi postaciami z bajek.

Ochraniacze na rolki dla dziewczynki

Kupując dziewczynce rolki, nie można zapominać o akcesoriach, niezbędnych do bezpiecznej jazdy. Kask na rolki dla dziewczynki i ochraniacze to atrybuty każdej małej uczennicy jazdy na rolkach. Ochraniamy nadgarstki, łokcie i kolana. Ochraniacze na rolki dla dziewczynki powinny być sztywne i elastyczne zarazem. Powinny chronić stawy i skórę przed upadkiem i ewentualnymi otarciami, ale nie mogą krępować ruchów i zbyt mocno usztywniać nóg w stawach kolanowych.

Co sądzisz o tym artykule?
75
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0