Rozrywka

Robert Cichy z utworem "Seize the day". Ta piosenka jest dla niego szczególnie ważna

Robert Cichy - Seize the day "

Rozrywka

Robert Cichy z utworem "Seize the day". Ta piosenka jest dla niego szczególnie ważna

Robert Cichy - Seize the day "

Choć Robert Cichy w przeciągu swojej kariery pojawił się na ponad 60-ciu albumach polskich artystów, jakiś czas temu podjął decyzję, że przyszedł moment na solową karierę. Teraz na scenie Dzień Dobru TVN zaprezentował swój singiel z ostatniej płyty. Jak wypadł?

Kim jest Robert Cichy?

Robert Cichy to gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent. W poprzednich latach współpracował m.in. z Pauliną Przybysz, Kayah, Anią Dąbrowską, Haliną Mlynkovą czy Moniką Brodką. Udzielał się także w Teatrze Dramatycznym, Och-Teatrze oraz Teatrze Lalka.

W 2019 roku Robert wydał swoją debiutancką płytę. Dzięki albumowi "Smack" został laureatem najważniejszej polskiej nagrody fonograficznej w dwóch kategoriach. Otrzymał Fryderyka jako "najlepszy album roku country/blues", a także jako najlepszy producent.

W czerwcu ubiegłego roku na rynku ukazała się kolejna płyta Cichego, pt. "Dirty Sun", na której eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami.

Piosenka "Seize the day"

Premiera płyty "Dirty Sun" miała miejsce dokładnie w 40. urodziny Roberta. Tego samego dnia ukazał się teledysk do utworu "Seize the day", który otwiera cały album. Wideo zrobiło duże wrażenie na fanach, ponieważ podczas niego możemy oglądać zaprzyjaźnionych z Robertem artystów, którzy w tajemnicy przed nim samym nagrali życzenia i stworzyli klip. Na naszej scenie wokalista wykonał ten numer na żywo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
91
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
26.01.2021
ewa
świetne!