Newsy

Rachel Slawson – pierwsza biseksualistka w konkursie Miss USA

gettyimages.com/ JadeThaiCatwalk

Newsy

Rachel Slawson – pierwsza biseksualistka w konkursie Miss USA

gettyimages.com/ JadeThaiCatwalk

Rachel Slawson będzie pierwszą w historii konkursu Miss USA uczestniczką, która otwarcie mówi o swojej biseksualności. Taką informację podaje CNN.

Rachel Slawson – Miss Utah 2020

Rachel Slawson to Miss Utah USA 2020. Wcześniej ubiegała się o ten tytuł aż pięciokrotnie. 25-latka otwarcie mówi o swojej orientacji seksualnej. Będzie pierwszą przyznającą się do biseksualności uczestniczką Miss USA. Jak stanowczo zaznacza, to, kogo kocha, nie ma żadnego związku z definiowaniem jej jako człowieka. Zapewnia też, że jest bardzo wdzięczna za tytuł Miss Utah i spędzi nadchodzący rok rozpowszechniając swoją historię.


Historia Rachel Slawson

Dziewczyna nie miała prostego życia. Jak mówi, zdiagnozowano u niej chorobę dwubiegunową. Przez długi czas bała się i nie dopuszczała tego do myśli. Długo zajęło jej, żeby to zaakceptować. 

Bardzo ważne jest, żeby mówić o chorobie dwubiegunowej jak o każdej innej. Kiedy dostaniesz leki, zdrowiejesz.

- podkreśla w materiale dla CNN.

Swoją obecnością w mediach Slawson chce pokazać ludziom, którzy borykają się z podobnymi zaburzeniami, że droga do wyzdrowienia nie musi być tak długa, jak w jej przypadku. Dziewczyna pracuje w amerykańskiej fundacji, która zajmuje się zapobieganiem samobójstw. Poprzez swoją działalność chce obalić stereotypy dotyczące zdrowia psychicznego.

Zobacz też:


Co sądzisz o tym artykule?
88
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0