Newsy

Przekazali 108 tys. złotych z "500 plus" na "Fundusz strajkowy nauczycieli"!

Newsy

Przekazali 108 tys. złotych z "500 plus" na "Fundusz strajkowy nauczycieli"!

Paula i Marcin Bruszewscy przekazali 108 tysięcy złotych, czyli tyle, ile przez 18 lat otrzymają z programu "500 plus", na "Fundusz strajkowy nauczycieli"! Spotkał się z nimi reporter Dzień Dobry TVN - Marcin Sawicki. Dlaczego ich zdaniem "edukacja wymaga fundamentalnych zmian"?

Dlaczego rodzina Bruszewskich, Paula, Marcin i Ewa, zdecydowała się przekazać tak duże  pieniądze na "Fundusz strajkowy nauczycieli"? Co wpłynęło na ich decyzję?

Paula Bruszewska:

Chcieliśmy pokazać nauczycielom, że są dla nas bardzo ważni. Dla nas, jako zwykłych obywateli, dla rodziców, dla ludzi, którzy bedą żyli w społeczeństwie. Ich rola jest potężna. Nie chcieliśmy ich zostawić samych w tym ważnym dla nich momencie.

Marcin Bruszewski:

Dostaliśmy te pieniądze na rozwój córki. Doszliśmy do wniosku, że nie ma lepszej możliwości zainwestowania w jej rozwój niż nauczyciele uskrzydleni, niz nauczyciele, którzy całym swoim życiem chca wspierać uczniów. Muszą czuć nasze wsparcie, jako społeczeństwa.

Co jest, zdaniem rodziny Bruszewskich, największym problemem polskiej edukacji. Czy chodzi rzeczywiście jedynie o pieniądze?

Przede wszystkim chcemy wesprzeć walkę o jakościową edukację w Polsce. Ta edukacja wymaga fundamentalnych zmian, nie przystaje do XXI wieku, nie tylko w Polsce, ale jest to tez nasze wyzwanie.

Wpis Pauli Bruszewskiej:

108 000 zł. Tyle dzisiaj, razem z Marcin Bruszewski, wpłaciliśmy na fundusz strajkowy nauczycieli. Dokładnie tyle w sumie w ciągu 18 lat dostaniemy od rządu w ramach 500+ na wsparcie rozwoju naszej drugiej córki. Zdecydowaliśmy się przeznaczyć te 108 000 zł na fundusz, ponieważ nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji w przyszłość naszych córek, niż wsparcie nauczycieli, od których zależy edukacja na miarę potrzeb XXI wieku. Drodzy Nauczyciele, nie poddawajcie się, jesteśmy z Wami! #strajknauczycieli #WspieramNauczycieli

Zobacz też:

Anna Mucha o strajku nauczycieli: "Nauczyciele to fachowcy. Powinni być dobrze wynagradzani >>>

Co sądzisz o tym artykule?
28
108
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
17.01.2020
Wawa
Mam jedno pytanie kim ci przesympatyczna ludzie są?? O takich gołębi h sercach?? Bardzo dobra reklama! Was samych i waszych firm!
15.04.2019
Niki
Dokładnie , jaka jest gwarancja ze 500 + bedzie tak dług istniało ?.....
13.04.2019
Ala
Ich decyzja. Ale programu, napewno nie będzie przez kolejne 18lat.