Ile zarabia się w call center? Cała prawda o pracy na infolinii

Praca w call center to przede wszystkim stres, który musisz nauczyć się opanować. To również nauka pokory i cierpliwości. Jakie są wady i zalety pracy na infolinii? Ile można zarobić jako pracownik call center? Kto nadaje się do tej pracy, a kto absolutnie powinien o niej zapomnieć?
  • Praca na infolinii - na czym polega? Jak zdobyć pracę w call center?
  • Awans w call center. Czy to jest możliwe?
  • Ile można zarobić jako pracownik call center?
  • Jak wygląda praca na co dzień w call center? Wady i zalety pracy na infolinii

Zobacz też: 

"Przepychanki, brak miejsc, przyjeżdża 6 karetek" Pielęgniarka zdradza, jak wygląda jej praca w szpitalu

Praca na infolinii - na czym polega? Jak zdobyć pracę w call center?

Praca w call center polega po prostu na odbieraniu telefonów i dzwonieniu do klientów. Zadań pracownika na infolinii może być wiele, np. oferowanie produktów, przedłużenie umów i ich zawarcie, przeprowadzanie ankiety, przyjmowanie reklamacji i zażaleń, itd.

Praca w call center to teraz nie tylko rozmowy przez telefon. Coraz częściej pracownicy prowadzą czaty, sms-ują z klientami lub wysyłają maile - dlatego też o takim call center mówi się już częściej contact center.

Rozmowa kwalifikacyjna w call center bardzo często różni się od rozmów w innych miejscach. Przykład? W ciągu 30 sekund przekonaj pracodawcę, że jazda na rowerze jest lepsza niż na hulajnodze. Udało ci się? Możesz zacząć pracować!

Awans w call center. Czy to jest możliwe?

Zarobki w call center są uzależnione od kilku kwestii - od tego, ile np. uda podpisać ci się umów z klientami oraz od tego, ile i w jakim stopniu znasz języki obce. Aby zacząć zarabiać więcej w call center, warto się rozwijać - brać udział w szkoleniach umiejętności twardych, jak i miękkich.

Nieprawdą jest, że w call center pracują tylko studenci bez doświadczenia i ambicji. Rzeczywiście na początku nie trzeba mieć wybitnych umiejętności i doświadczenia, by zacząć taką pracę - ale ścieżka kariery, jeśli będzie ci zależeć na pracy, jest satysfakcjonująca. Konsultant pracujący "na słuchawce" może zostać team leaderem, a potem przejść do zupełnie innych działów firmy.

Ile można zarobić jako pracownik call center?

W zależności od województwa - na początku "na słuchawce" można zarobić od ok. 1600 do ok. 2200 złotych. Do podstawowej pensji należy dodać premie związane z ilością zawartych umów, czy premie związane z wykonaniem planu sprzedażowego. Dodatkowe benefity w takich miejscach pracy to często: bony towarowe, karnety sportowe, np. MultiSport, prywatna opieka medyczna.

Oczywiście wraz z awansem zarobki wzrastają.

Więcej: Upadłość konsumencka. Jak wygląda postępowanie? Kto i kiedy może się na nią zdecydować?

Jak wygląda praca na co dzień w call center? Wady i zalety pracy na infolinii

Wady pracy w call center:

  • Praca w call center to niełatwe zadanie. Klienci, z którymi rozmawiasz przez telefon, są często odważniejsi niż gdyby mieli rozmawiać z tobą "face to face". Prawdopodobieństwo trafienia na klienta niemiłego, czasem wręcz opryskliwego, jest częstsze niż w przypadku pracy w kontakcie bezpośrednim twarzą w twarz z klientem.
  • Praca w call center jest powtarzalna - w pracy spotkasz się z pewnością z rutyną.
  • Praca w call center może doprowadzić do niezdrowej rywalizacji, jeśli punkty przyznawane są na podstawie zdobywania klientów - to plus i minus jednocześnie.
  • Osoby nerwowe, zbyt wrażliwe raczej sobie nie poradzą w zawodzie - praca w call center jest dla ludzi z pewnością siebie i odpornością na stres. W pracy możesz spotkać w kryzysowych sytuacjach ze słowną agresją.

Zalety pracy w call center:

  • Praca w call center uczy nas pewności siebie i asertywności.
  • Duża szansa na rozwój i awans - rekrutacje na wyższe stanowiska są przeważnie prowadzone wewnątrz firmy.
  • Grafik pracy jest przeważnie elastyczny. Sam wybierasz godziny pracy.

Więcej:

Zawody przyszłości – najbardziej pożądane profesje

Zobacz film: Dzwonię do pana w bardzo typowej sprawie, źródło: Dzień Dobry TVN
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!