Styl Życia

Zrób z nami własny kalendarz adwentowy

Styl Życia

Zrób z nami własny kalendarz adwentowy

Pomysły na kalendarz adwentowy mogą być inspirowane zarówno życiem codziennym, jak i światem fantazji. Własnoręcznie zrobiony kalendarz może dać mnóstwo radości, podobnie jak jego przygotowanie. Najwięcej frajdy będą mieć dzieci, dla których kalendarz adwentowy z zadaniami będzie nie tylko przyjemnością, ale również powodem do dumy i satysfakcji. Dziś w Dzień Dobry TVN gościły dekoratorki Katarzyna Sobczyk – Osuchowska oraz Monika Olesińka, które pokazały, jak samemu wykonać kalendarz adwentowy. 

Własnoręcznie zrobiony kalendarz adwentowy to nie tylko piękna ozdoba, ale również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Można w nim umieścić kosmetyki, słodycze, biżuterię, drobne upominki. Inspiracji do wykonania kalendarza warto poszukać w kolorowych czasopismach oraz internecie. Pomysł na kalendarz adwentowy może również przyjść zupełnie znienacka, podpowiadając najbardziej oryginalne rozwiązania.

Pomysły na kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy handmade to nie lada wyzwanie. Wszystko zaczyna się od dobrego pomysłu. Jeśli poczujemy inspirację, reszta pójdzie gładko. Na początku warto określić, kto ma być obdarowany kalendarzem: kobieta, mężczyzna, a może dziecko? Od tego zależy nie tylko wygląd, ale również zawartość kalendarza adwentowego. Kolejnym i najważniejszym etapem jest ustalenie, jak zrobić kalendarz adwentowy i z czego ma być wykonany.

Nie mając konkretnego pomysłu, można skorzystać z gotowych rozwiązań, na przykład z szablonu na kalendarz adwentowy. Gotowe szablony można znaleźć w internecie i wydrukować lub zainspirować się samymi zdjęciami i obrazkami. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Można wybrać prostotę i skorzystać z tradycyjnych wzorów, lub zaszaleć i pokusić się o kalendarze trójwymiarowe, które wymagają dużo więcej pracy i są trudniejsze w wykonaniu. Na pewno jednak będziemy mieć przy tym mnóstwo frajdy.

Jak zrobić samemu kalendarz adwentowy?

Dużą popularnością cieszy się drewniany kalendarz adwentowy . Co prawda jego wykonanie nie należy do najprostszych, ale efekt wart jest poświęconego czasu i wysiłku. Aby przygotować taki kalendarz, należy wyposażyć się w dwie deski, haczyki, wkręty, wiertarkę oraz wyrzynarkę do drewna. Brzmi jak misja dla budowlańca, ale tak naprawdę to całkiem przyjemna praca. Kalendarz adwentowy drewniany z wyglądu przypomina choinkę, dlatego deski należy przyciąć w taki sposób, aby po połączeniu układały się w kształt drzewka. Drewienka trzeba złączyć za pomocą wkrętów na dłuższej desce, która stanowić będzie pień choinki. Następnym krokiem jest przymocowanie haczyków, których liczba ma odpowiadać liczbie dni adwentu. Na haczykach wiesza się małe torebeczki z wypisanymi datami, w których kryją się drobiazgi do kalendarza adwentowego .

Osoby o zapędach artystycznych z pewnością zainteresują się również tym, jak zrobić kalendarz adwentowy z filcu . Do jego wykonania potrzebny będzie biały i kolorowy filc, a główną czynnością będzie szycie i haftowanie. Największą zaletą tego materiału jest jego uniwersalność, ponieważ można z niego wyciąć dosłownie wszystko – nawet małe woreczki, które można później obszyć kordonkiem i powiesić na specjalnej tablicy. Innym pomysłem jest wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, w efekcie czego może powstać kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym lub kalendarz adwentowy z pudełek po zapałkach .

Co można włożyć do kalendarza adwentowego?

Wybór prezentów do kalendarza adwentowego zależy od tego, kto zostanie nim obdarowany. Jeśli będzie to kobieta, w torebeczkach lub pudełeczkach warto umieścić np. kosmetyki, ale największym uznaniem cieszą się kalendarze adwentowe z biżuterią . Mężczyźni najbardziej ucieszą się z praktycznych prezentów, które będą wiązały się z ich hobby. Największą popularnością niezmiennie cieszy się kalendarz adwentowy dla dzieci z zabawkami lub kalendarz adwentowy dla dzieci z czekoladkami . To właśnie maluchy mają najwięcej radości z odliczania dni do świąt, dlatego kalendarz przeznaczony dla nich powinien być najbardziej urozmaicony. Ciekawym pomysłem dla małych łakomczuchów będzie kalendarz adwentowy z pierników .

Kalendarz adwentowy z zadaniami

Okres przygotowań do Bożego Narodzenia to czas rodzinnej atmosfery, podczas którego wszyscy domownicy mogą w ciekawy sposób się zintegrować. Świetnym sposobem na zacieśnienie rodzinnych więzi może być kalendarz adwentowy z zadaniami , który może być przeznaczony dla dorosłych i dla dzieci. Idea takiego kalendarza polega na tym, aby poza prezentami w pudełeczkach lub torebkach zamieścić również karteczki z zadaniami do wykonania. Najlepiej, jeśli będą dotyczyły jakichś domowych spraw lub czynności, które innym osobom sprawią przyjemność lub odciążą z obowiązków. Równie dobrze mogą to być zadania kreatywne, dobroczynne lub edukacyjne, dzięki którym dzieci nie tylko rozwiną swoją wyobraźnię, ale również nauczą się dobrych postaw społecznych. Kalendarz adwentowy z zadaniami to doskonały sposób na świetną zabawę, a przy tym kultywowanie tradycji.

Co sądzisz o tym artykule?
76
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0