Newsy

Policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o propagowanie faszyzmu

Polska policja

fot.RobsonPL/Getty Images

Newsy

Policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o propagowanie faszyzmu

Polska policja

fot.RobsonPL/Getty Images

Zatrzymany w jednej z podkrakowskich miejscowości mężczyzna na portalu społecznościowym publikował treści faszystowskie w postaci znaków i symboli. Zatrzymanemu postawiono trzy zarzuty: propagowania faszyzmu, posiadania środków odurzających i kierowania gróźb pozbawienia życia pod adresem bliskich. Grozi mu do trzech lat więzienia.

W jednej z podkrakowskich miejscowości policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o propagowanie faszyzmu. Mężczyzna usłyszał także zarzuty posiadania narkotyków i kierowania gróźb karalnych pod adresem bliskich – poinformowała podkom. Justyna Fil, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Mężczyzna na portalu społecznościowym publikował treści faszystowskie w postaci znaków i symboli. Policjanci z komisariatu policji w Zielonkach wspólnie z "kryminalnymi" z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli sprawcę, którym okazał się 40-latek notowany wcześniej za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

"Podczas przeszukania policjanci znaleźli marihuanę, zabezpieczyli też laptopa służący do popełnienia przestępstwa" – poinformowała Fil.

Zatrzymanemu postawiono trzy zarzuty: propagowania faszyzmu, posiadania środków odurzających i kierowania gróźb pozbawienia życia pod adresem bliskich. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Zobacz także:

10-latek postrzelony z wiatrówki podczas zabawy

Brak ponad 300 leków w Polsce! Jakich leków brakuje w aptekach? 

Śmigłowiec, drony, psy tropiące - policja szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego

„Dzieci Hitlera” – historie dzieci nazistów Źródło: Dzień Dobry TVN


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
56
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0