Newsy

10-latek postrzelony z wiatrówki podczas zabawy

Człowiek płci męskiej mierzący z wiatrówki

fot. Alfira Poyarkova/Getty Images

Newsy

10-latek postrzelony z wiatrówki podczas zabawy

Człowiek płci męskiej mierzący z wiatrówki

fot. Alfira Poyarkova/Getty Images

O włos od tragedii była trójka chłopców w wieku 10, 11 i 12 lat, którym podczas zabawy w niekontrolowany sposób wystrzeliła wiatrówka. 10-letni chłopiec został z niej postrzelony, ale jego obrażenia okazały się niegroźne. Nie wiadomo dlaczego dzieci bawiły się bronią.

10-letni chłopiec został postrzelony z wiatrówki podczas zabawy z innymi dziećmi, w jednym z gospodarstw w gminie Tuczna (Lubelskie). Jego obrażenia okazały się niegroźne – poinformowała w czwartek policja.

Do wypadku doszło w środę wieczorem. Trzech chłopców w wieku 10, 11 i 12 lat bawiło się na posesji w gminie Tuczna. Chłopcy znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym wiatrówkę i śrut, postanowili postrzelać do celu. W czasie zabawy prawdopodobnie doszło do niekontrolowanego wystrzału.

Dostęp dzieci do broni Źródło; Dzień Dobry TVN

"Postrzelony został 10-latek. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne. Nie było potrzeby hospitalizacji" – powiedziała Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

"Będziemy wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, szczególnie, czy wiatrówka była prawidłowo zabezpieczona. Apelujemy o nadzór nad dziećmi w czasie wakacji, zwracanie uwagi na to, gdzie i czym się bawią" – dodała policjantka.

Zobacz także:

Brak ponad 300 leków w Polsce! Jakich leków brakuje w aptekach? 

Śmigłowiec, drony, psy tropiące - policja szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
65
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0