Gorące tematy

Pijany tata z małym dzieckiem w wózku. Interweniujesz? Czy przejdziesz obojętnie?

Gorące tematy

Pijany tata z małym dzieckiem w wózku. Interweniujesz? Czy przejdziesz obojętnie?

Media co chwilę nagłaśniają sytuacje, kiedy rodzice w stanie nietrzeźwym opiekują się dziećmi. Jak zareagowałbyś na pijanego rodzica z dzieckiem? Dziennikarz Dzień dobry TVN Michał Nobis przeprowadził pewien eksperyment.

Pijany tata z wózkiem

W polskim prawie widnieje wyraźny zapis, że za opiekę nad dzieckiem w stanie nietrzeźwym grożą poważne konsekwencje. Pomimo tego, historii, kiedy ojciec lub matka zajmują się dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu nie brakuje. Dziennikarz Dzień dobry TVN Michał Nobis przeprowadził pewien eksperyment.

Michał wcielił się w rolę pijanego taty, który spaceruje po ulicach Warszawy z maleńkim dzieckiem w wózku. Dodajmy, że Michał zachowuje się tak, jak gdyby był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Pijany tata z butelką alkoholu zatacza się nad wózkiem. Jak na jego zachowanie reagowali przechodnie? Czy interweniowali? Zobaczcie to!

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego ojca

W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy psychologa Konrada Maja, z którym porozmawialiśmy o reakcjach uczestników naszego eksperymentu. Dzieci wywołują silne emocje zwłaszcza u kobiet i to właśnie one żywo reagowały na widok pijanego ojca z maleńkim dzieckiem w wózku. Zaczepiały i próbowały rozmawiać, dzwoniły na Policję, ale nie tylko. Niektóre z nich przyznały się do tego, że były skłonne zabrać dziecko pijanemu ojcu!

Psycholog zaznaczył, że eksperyment jest dowodem na to, że znieczulica społeczna o której tak często się mówi nie istnieje. Jak dodał, interwencja uliczna to nie wszystko. Kiedy widzimy podobny przypadek, Policja powinna sprawdzić sytuację u takiej rodziny w domu.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
90
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0