Piercing intymny może powodować komplikacje natury medycznej, jak ból, dyskomfort, a nawet infekcje. Mimo tego wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością u obu płci. Przekłuwanie okolic intymnych jest bolesne, a proces gojenia trwa długo. Kobiety najchętniej decydują się na biżuterię w sutkach, łechtaczce, wargach sromowych. Panowie chcący założyć kolczyk w miejscu intymnym mają sporo możliwości: kolczyk w mosznie, na wędzidełku, w różnym miejscu na żołędzi.
Więcej:
Piercing intymny męski – rodzaje
Męski piercing intymny obejmuje przekłuwanie sutków oraz okolic penisa. Przekłuty sutek goi się 3-4 miesiące, a więc nieco krócej niż u kobiet. Sutek może zostać przebity poziomo, pionowo, ukośnie lub w poprzek. Kolczykowanie narządów płciowych u panów można przeprowadzić na wiele sposobów. Najpopularniejsze metody to:
- Ampallang – najbardziej ekstremalny rodzaj piercingu penisa, polega na przebiciu żołędzi w poprzek. Rana goi się długo (6-9 miesięcy), a przekłucie przez długi czas powoduje ból podczas oddawania moczu.
- Doyde – kolczyk umieszczony na górnym brzegu żołędzi. Piercing jest bolesny, rana goi się nawet 9 miesięcy, często konieczne jest usunięcie ozdoby.
- Guiche – kolczyk na fałdzie między moszną a odbytem. Może utrudniać siedzenie.
- Frenum – kolczyk zakładany na wędzidełko jest najpopularniejszą metodą męskiego piercingu. To właśnie tu panowie zakładają kolczyki różnego kształtu. Rana goi się szybko, bo około 2 miesiące.
- Prince Albert – przekłucie na krawędzi żołędzi, przechodzące przez moczowód. Proste przekłucie, przy którym czas gojenia wynosi około 4 miesiące. Bardzo często powoduje utrudnienia w oddawaniu moczu.
- Hafada – przebicie kolczykiem moszny. Prosty zabieg i szybki proces gojenia.
Zobacz także: Usuwanie tatuażu
Piercing penisa to zabieg, który wymaga dłuższej rekonwalescencji. Przekłute miejsce należy przemywać, najlepiej solą fizjologiczną, dwa razy dziennie. Nie wolno używać preparatów na bazie alkoholu. Po przekłuciu miejsc intymnych zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna, najlepiej do momentu całkowitego wygojenia. Należy unikać dotykania i bawienia się biżuterią oraz wszelkich podrażnień, by nie uszkodzić członka i nie doprowadzić do infekcji. Przed każdym kontaktem z raną, należy zadbać o odpowiednia higienę rąk. Po okresie abstynencji seksualnej należy używać prezerwatyw, które zakryją całkiem biżuterię. Jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy w postaci wysypki, zbyt długo utrzymującego się krwawienia bądź jątrzenia z rany, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Męski piercing intymny wykonywany jest w celu zwiększenia satysfakcji partnerki podczas współżycia. Rzeczywiście, niektóre rodzaje przekłuć mogą powodować dodatkowe drażnienia czułych punktów na ciele kobiety, co uatrakcyjnia pieszczoty. Także mężczyźni z kolczykami w genitaliach mogą przeżywać intensywniejszą rozkosz podczas współżycia.
Zobacz także: Tatuaż z henny, czyli ciekawy pomysł na ozdobienie ciała
Piercing intymny damski – rodzaje
Piercing intymny kobiecy to przekłuwanie sutków, ale także łechtaczki i warg sromowych. Piercing intymny u kobiet służy zarówno ozdobie, jak i dodatkowemu stymulowaniu podczas stosunku seksualnego, co ma zwiększyć doznania. Przekłuty sutek goi się około pół roku i może uniemożliwić karmienie piersią, poprzez swój wpływ na zmniejszenie produkcji mleka (przerwanie zakończeń nerwowych biegnących od sutka do mózgu). Panie decydują się na kolczyk w jednym sutku (standard nipple) lub obu jednocześnie (double nipple). Piercing intymny, rodzaje przekłuć narządów płciowych, które wybierają kobiety to:
- Christina – od szczytu łechtaczki po wzgórek łonowy. To rodzaj przekłucia wykonywany jedynie do celów ozdobnych.
- Inner/Outer Labia – to kolczyk umieszczany w wargach mniejszych lub większych. Rana goi się 2-6 miesięcy, co uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji.
- Horizontal, Vertical Hood – poziomo lub pionowo założony kolczyk na napletku łechtaczki. Dość szybko się goi i intensyfikuje doznania seksulane.
- Critorial – kolczyk założony na samej łechtaczce w celu dodatkowej stymulacji.
- Frouchette – bardzo rzadko wykonywany zabieg, bolesny, trudno gojący się, utrudniający nawet codzienne czynności. Kolczyk zakładany na fałdzie skórnym między pochwą a odbytem.
Kolczyki powinny być usuwane przed planowanym porodem, by nie spowodować dodatkowych uszkodzeń, rozerwania ciała. Piercing intymny żeński to zabieg, który może być bolesny, ponieważ miejsca te są szczególnie wrażliwe i dobrze ukrwione, silnie unerwione. Kolczyk w łechtaczce może wzmacniać doznania, ale może również powodować dyskomfort lub po prostu przeszkadzać w codziennej aktywności. Założenie kolczyka wiąże się również z koniecznością zachowania wstrzemięźliwości seksualnej.
Lindsay Lohan zaprojektowała kolekcję biżuterii inspirowaną lockdownem. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Rockowy styl Beaty Kozidrak. Poprzez ubrania gwiazda podkreśla swoją osobowość
Autor: Adrian Adamczyk