Newsy

Nikotynowa prohibicja. Beverly Hills zakazuje sprzedaży wyrobów tytoniowych

mężczyzna w kapeluszu i ciemnych okularach pali papierosa

fot.Eric Ni / EyeEm/Getty Images

Newsy

Nikotynowa prohibicja. Beverly Hills zakazuje sprzedaży wyrobów tytoniowych

mężczyzna w kapeluszu i ciemnych okularach pali papierosa

fot.Eric Ni / EyeEm/Getty Images

Całkowity zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych - także e-papierosów - zostanie wprowadzony w Beverly Hills. to pierwsze amerykańskie miasto, które podjęło taką decyzję. Będą kolejne?

Beverly Hills jest pierwszym amerykańskim miastem, które zdecydowało się wprowadzić zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych, w tym tradycyjnych papierosów, e-papierosów i cygar, w większości miejsc, w których są obecnie dostępne.

Zakaz obowiązywać będzie od 2021 roku

Rada miejska podjęła tę decyzję jednomyślnie. Zakaz ma wejść w życie w 2021 roku. Sprzedaż wyrobów tytoniowych będzie zabroniona na stacjach benzynowych, w drogeriach, niewielkich sklepach całodobowych, sklepach spożywczych.

Zdecydowano się jednak na pewne wyjątki. Wyroby tytoniowe nadal będzie można kupić w hotelach oraz w trzech luksusowych palarniach cygar na tym zamożnym i prestiżowym przedmieściu Los Angeles.

Papierosy? Tylko w hotelach i luksusowych palarniach

Uczynienie wyjątku dla hoteli wytłumaczono troską o turystów. Będą mogli zwrócić się na recepcji o dostarczenie ulubionych wyrobów tytoniowych, ale żeby zapalić, będą już musieli wyjść na zewnątrz.

Właściciele stacji benzynowych byli przeciwni zakazowi, twierdząc, że są niesłusznie pozbawiani dochodów i ostrzegając, że mogą być zmuszeni do zwalniania pracowników.

Źródło: PAP

Zobacz także:

Noa Pothoven poddała się eutanazji. Kim była 17-latka z Holandii?

CBŚP. Policjanci mieli odpoczywać... przypadkiem znaleźli narkotyki!

Świnoujście. Strzały na promenadzie; kobieta ranna w głowę


Co sądzisz o tym artykule?
67
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0