Gwiazdy

Nie ma telewizora i maila. Czego jeszcze nie wiesz o Jasonie Momoa?

Gwiazdy

Nie ma telewizora i maila. Czego jeszcze nie wiesz o Jasonie Momoa?

Jason Momoa zasłynął rolą Khala Drogo w kultowym serialu "Gra o tron", a także Aquamana w sensacyjnym, przygodowym filmie fantasy Jamesa Wana. Znakiem rozpoznawczym gwiazdora jest blizna na brwi, ale były nim też dredy, których musiał się pozbyć. Jaka historia za tym stoi? Oto 5 rzeczy, których nie wiedzieliście o Jasonie Momoa.

Jason Momoa - kariera

Jason Momoa urodził się w Honolulu jako jedyne dziecko fotografki Coni (z domu Lemke) i malarza Josepha Momoy, a swoją ciekawą urodę zawdzięcza hawajskim i europejskim korzeniom.

Jason karierę w show-biznesie zaczynał od modelingu. Brał udział między innymi w Governor’s Fashion Show dla Louisa Vuittona, Liberty House i Gucciego. Otrzymał także tytuł Hawajskiego Modela Roku.

Podobno przejście do aktorstwa nie było takie proste, bo na castingach często słyszał, że jest "zbyt przystojny" do ról. W końcu został wybrany spośród tysięcy kandydatów do roli Jasona Ioane w popularnym serialu "Słoneczny patrol" (ang. tytuł: "Baywatch"). Potem jego kariera zaczęła się rozwijać. Zagrał również w takich produkcjach jak: "Conan Barbarzyńca", "Gwiezdne wrota: Atlantyda", "Gra o tron", "Aquaman", "Liga Sprawiedliwości" i "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości".

Jason Momoa - ciekawostki na temat aktora

Znakiem rozpoznawczym gwiazdora jest blizna na brwi, która jest wynikiem rany powstałej w trakcie bójki w barze. Podczas burdy jeden z gości rozbił aktorowi szklankę na głowie. 

Jason Momoa słynął też z dredów, które jednak musiał ściąć po 6 latach ze względu na to, że ich ciężar wywoływał olbrzymi ból szyi i głowy. 

Inną ciekawostką jest to, że gwiazdor nie ma w domu telewizora, a także nie korzysta z maila. Codziennie medytuje, czego nauczył się od buddystów w Tybecie. 

Syn aktora nazywa się Nakoa-Wolf Manakauapo Namakaeha Momoa. Oczywiście ma to swoje znaczenie: Nakoa to inaczej wojownik, Mana - siła, Kaua - deszcz, a Po - ciemność.

>>> Zobacz także:

Oto 10 najgorętszych tatusiów w show-biznesie

Prowadzący Dzień Dobry TVN zagrali w filmie! Zobacz zwiastun produkcji, która trafiła do Cannes

Will Smith miał zagrać główną rolę w Matrixie! Oto aktorzy, którzy odrzucili kultowe role

Co sądzisz o tym artykule?
74
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0