Gwiazdy

Nadzieja na lepsze jutro, czyli YLO Violin z utworem „Hope “

Gwiazdy

Nadzieja na lepsze jutro, czyli YLO Violin z utworem „Hope “

Teraz, jak nigdy wcześniej, potrzebna nam dobra energia, dlatego na naszej scenie zagościły pozytywne wibracje. YLO VIOLIN zagrała utwór „Hope”, który pochodzi z autorskiej płyty TIMELESS YLO VIOLIN. Jesteście ciekawi? Posłuchajcie najnowszej twórczości Ilony Perz-Golki. 

Płyta TIMELESS YLO VIOLIN

Autorska płyta TIMELESS YLO VIOLIN to zbiór utworów muzyki nowoczesnej, wśród których znajdują się zarówno własne kompozycje, jak i utwory znanych polskich kompozytorów. Specjalnie dla YLO VIOLIN utwory napisali   m.in. Irek Dreger, Piotr Opatowicz, Radosław Rozbicki. Oprócz tego na krążku znalazły się również dwa klasyczne utwory: Burza Vivaldiego i Marzenie Schumanna, które zostały zagrane w nowoczesnej i autorskiej aranżacji Ilony Perz-Golki. Płyta ukazała się pod koniec grudnia zeszłego roku.

YLO Violin – kim jest?

Za tajemniczą nazwą YLO Violin kryje się Ilona Perz-Golka, utalentowana skrzypaczka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii. Skrzypce towarzyszyły jej przez całe życie: od momentu rozpoczęcia edukacji, gdy miała 7 lat, poprzez liczne koncerty, na które wyjeżdżała z Filharmonią Sudecką i Operą Warszawską do Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Luxemburgu. Występując z kwartetem smyczkowym,  zwiedziła USA, Kanadę i Wyspy Karaibskie. W 2008 roku rozpoczęła przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową oraz współpracując ze znanymi kompozytorami i Dj-ami.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
137
14
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
21.04.2020
Rembrant
Cudowna...
19.03.2020
Rocky
Extra! Rock Violin!!!
19.03.2020
Veto
Świetna muzyka, jakże inna od wszechobecnego hałasu, i piękna skrzypaczka!