Newsy

W DDTVN: "alternatywka" -  Ewa Kępys oraz "jesieniara" Zuzia Stańczak. 

Newsy

W DDTVN: "alternatywka" -  Ewa Kępys oraz "jesieniara" Zuzia Stańczak. 

Za nami czwarta edycja plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku, organizowanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał rzeczownik „Alternatywka”. W czołówce zestawienia nie zabrakło również „Eluwiny” oraz „Jesieniary”. W studiu Dzień Dobry TVN gościły: alternatywka Ewa Kępys oraz jesieniara Zuzia Stańczak. 

"Alternatywka" królową młodzieży

Ponad 41 tysięcy zgłoszeń, którym przyglądało się specjalnie powołane jury, wyłoniło Młodzieżowe Słowo Roku. Królem wśród młodzieży okazała się "Alternatywka". Dla wszystkich tych, którzy z młodzieżowego slangu kojarzą tylko "siema", spieszymy tłumaczyć, iż "Alternatywka" to po prostu dziewczyna o alternatywnych upodobaniach.

Więcej:

"Jesieniara" na podium

Drugie miejsce w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku zajęła instagramowa miłośniczka jesieni, "Jesieniara". "Eluwina", czyli wariacja na temat przywitania "halo/elo" stanęła na 3 stopniu podium.

W ramach ciekawostki, na portalu PWN podano również dość obrazową definicję "Jesieniary":

Jesieniara to słowo określające osobę (mężczyznę bądź kobietę, jest to słowo bez przynależności płciowej) uwielbiającąj porę roku jesień. Prawdziwe „jesieniary” charakteryzuje wykonywanie typowo jesiennych czynności, czyli siedzenia pod kocem w ciepłych ubrankach z gorącym kubkiem dowolnego napoju.

Najpopularniejsze zwroty, które występują w słowniku większości biegaczy. Źrodło: x-news

Co sądzisz o tym artykule?
71
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0