Newsy

Milionerzy: Co flosujemy? Sprawdź, czy znasz odpowiedź z gry o milion

Milionerzy - pytanie 75 000

TVN

Newsy

Milionerzy: Co flosujemy? Sprawdź, czy znasz odpowiedź z gry o milion

Milionerzy - pytanie 75 000

TVN

Co flosujemy? Takie pytanie padło w Milionerach. Odpowiedzi do wyboru to: towary rzeką, warzywa we wrzątku, przestrzenie międzyzębowe oraz kartki z numerem. Czym zatem jest flosowanie? Prawidłowa odpowiedź jest warta 75 000 zł. 

Co flosujemy? Takie usłyszał Dawid Goszczycki z Kwidzyna, który kontynuuje swoją grę w Milionerach. Dawid jest fizjoterapeutą. W studiu towarzyszą mu żona Magda oraz syn Jan. Początek gry był bardzo zabawny. Hubert Urbański zapytał chłopca, ile według niego wygra tata. Jaś odpowiedział:

Ja bym powiedział, że milion tysięcy pięćset - no to może

Odpowiedź chłopca rozbawiła rodziców i publiczność. Dawid rozpoczął grę. W tym odcinku na początek usłyszał pytanie za 20 000 zł.

Kiedy powstaje ciemna warstwa słoja drzewa

Wiek ściętego drzewa można określić, licząc jego słoje przyrostu rocznego. Jasna warstwa słoja powstaje latem, a ciemna?

A: zimą

B: latem

C: tylko nocą

D: w czasie mrozów

Po dłuższych rozważaniach uznał, że prawidłową odpowiedzią jest B: latem. Okazało się, że to była słuszna decyzja. Nadeszła pora na pytanie za 40 000 zł:

W skalnej ścianie góry Rushmore w Dakocie Południowej wyrzeźbiono podobizny amerykańskich prezydentów. Ilu?

A: czterech

B: pięciu

C: sześciu

D: siedmiu

Przy tym pytaniu Dawid postanowił poprosić o pomoc publiczność. Zdecydował się, na użycie pierwszego koła ratunkowego. Publiczność w 69 proc. wskazała na odpowiedź A: czterech. Dawid postanowił ją zaznaczyć ze względu na to, że decyzja publiczności również pokryła się z jego przypuszczeniem. Wkrótce okazało się, że to była słuszna decyzja. Hubert oznajmił, że A – to poprawna odpowiedź na pytanie, która gwarantuje Dawidowi 40 000 zł.

Hubert zapytał Dawida, na co ma zamiar przeznaczyć wygraną. Dawid udzielił niezwykłej odpowiedzi:

Nie myślałem w kategoriach pieniędzy ani miliona, ani innych kwot, natomiast pewien plan mam. Przyjechałem tu z misją. Z racji mojego zawodu poznałem wiele rodzin, które mają ciężko chore dzieci. To były przeważnie smutne historie, sam jestem tatą i nie ma niczego gorszego niż lęk o własne dziecko. Ale historia i sytuacja jednej z tych rodzin jest szczególna. Przepraszam, ale nawet jak znam tych ludzi bardzo długo i nawet jak teraz o tym myślę, czy wspominam, to głos mi się łamie. Ich sytuacja jest szczególna. Obiecałem sobie, że jeżeli wygram tutaj dużo pieniędzy, to kupię im mieszkanie…

Hubert dopytał, czy jest to rodzina, która potrzebuje lepszych warunków do mieszkania. Dawid odparł, że:

Tak, są to ludzie, których los doświadcza jak mało kogo i myślę - mało kto dałby radę tak, jak oni dają radę. To są dla mnie bohaterowie

Polały się łzy wzruszenia, a publiczność nagrodziła Dawida gromkimi brawami. Uczestnik Milionerów usłyszał pytanie za 75 000 zł.

Co to jest flosowanie?

Co flosujemy?

A: towary rzeką

B: warzywa we wrzątku

C: przestrzenie międzyzębowe

D: kartki z numerem

Co flosujemy? Zaznacz prawidłową odpowiedź: 

Milionerzy - Co flosujemy?

Odpowiedz na 1 pytanie
Zaznacz prawidłową odpowiedź

>>> Zobacz też:  

Dawid zdecydował się zaznaczyć odpowiedź A: towary rzeką. Niestety, okazało się, że prawidłowa to C: przestrzenie międzyzębowe. Dawid zakończył grę w Milionerach z bardzo dobrym wynikiem. Wygrał 40 000 zł!

Zobacz film: Od 20 lat walczymy o milion. Źródło: Dzień Dobry TVN. 


Co sądzisz o tym artykule?
59
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
02.10.2019
Gadula
To słowo nie występuje w żadnym słowniku języka polskiego.
01.10.2019
Maksymilian Nadrowski
Brawo, panie Dawidzie. Gratuluję wiedzy.
:)
01.10.2019
henryk
A może pan Dawid założyłby jakąś fundacje lub konto na które można by wpłacać pieniądze i mógł w ten sposób kupić to mieszkanie?