Mariusz Szczygieł o rodzinnej miejscowości: "Kiedyś Złotoryja była kulą u nogi, dziś to mój posag!"

W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy: Annę Wyszkoni, Mariusza Szczygła oraz Rafała Cieszyńskiego. Nasi goście pomimo, że dziś żyją w wielkim świecie, to nadal z ogromnym sentymentem powracają do swoich rodzinnych miejscowości. Za co kochają miejsce z którego pochodzą?

Moje miasto jest naj!

Anna Wyszkoni pochodzi z małej miejscowości na Śląsku – Tworków.

Powiat raciborski. Miejsce bardzo urokliwe. Z pięknymi ruinami zamków. Ze żwirownią, na której nauczyłam się kiedyś pływać. Moje dzieciństwo tam było wspaniałe. Często słyszę, że jestem dziewczyną z sąsiedztwa, że nie jestem niedostępna, myślę, że to zasługa między innymi tego, że pochodzę z Tworków.

Rafał Cieszyński pochodzi z Rypina, małej miejscowości w województwie Kujawsko-pomorskim. Co więcej Rafał został honorowym obywatelem Rypina za promocję miasta.

Jest to jedne z najwspanialszych miejsc na ziemi. Opuściłem Rypin w wieku 14 lat. Małe miasto uczy kreatywności. Trzeba być też silnym. Relacje międzyludzkie również są inne niż w dużym mieście.

Mariusz Szczygieł pochodzi z maleńkiej miejscowości – Złotoryja. Teraz jest ot jego powód do dumy, jednak jak wspomina nie zawsze tak było.

Jak byłem w liceum pisałem recenzje telewizyjne do magazynu „Antena”. Były one podpisywane „Mariusz Szczygieł, Złotoryja”. Nie podobało mi się to. Wydawało mi się, że być ze Złotoryi to być znikąd. Dziś to mój posag! Złotoryja to najstarsze miasto w Polsce!

Miasto rodzinne -moja duma

Anna Wyszkoni dodaje, że nobilitujące jest to, że pomimo tego, że pochodzi z małej miejscowości, to zawodowo dużo udało jej się osiągnąć.

Wydostaliśmy się z tak zwanej prowincji i pokazaliśmy, że też możemy coś zrobić.

Zobacz też:

To w małych miastach toczy się nasze polskie życie.

Rafał Rutkowski: "Jestem słoikiem i jestem z tego dumny"

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości