Gwiazdy

"Co tydzień spowiadałam się z masturbacji" Margaret wyznała, że chce wystąpić z Kościoła!

Margaret

Margaret

Gwiazdy

"Co tydzień spowiadałam się z masturbacji" Margaret wyznała, że chce wystąpić z Kościoła!

Margaret

Margaret

Margaret chce dokonać apostazji - czyli chce wystąpić z Kościoła. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedziała w rozmowie z magazynem "Playboy".

Więcej: "Wierzę w Boga i jestem gejem"


Margaret udzieliła wywiadu magazynowi "Playboy". W rozmowie poruszony został m.in. temat Kościoła i tego jak Kościół postrzega ludzką cielesność. Ten właśnie problem najbardziej przeraża Margaret. Dlaczego?

Mam takie wspomnienie z okresu nastoletniego, gdy jeszcze regularnie byłam przymuszana do chodzenia do kościoła i co tydzień spowiadałam się z masturbacji. LOL. Of course I did. Z perspektywy czasu przeraża mnie, jak bardzo poznawanie własnego ciała było i jest stygmatyzowane - wyznała Margaret.

Zobacz też: Anna Mierzejewska, nowa naczelna Playboya: "Kobieta w ciąży jest seksowna, też uprawia seks!"


To dlatego Margaret myśli poważnie o wystąpieniu z Kościoła:

Dlatego planuję w najbliższym czasie dokonać apostazji - dodała piosenkarka.

Apostazja – świadome i dobrowolne porzucenie wiary

Co to jest apostazja? Apostazja to określenie zaczerpnięte z języka greckiego i oznacza „odstąpienie”. To pojęcie znane w wielu religiach. Apostata w judaizmie jest wykluczony ze wszystkich rytuałów religijnych i nie może zostać pochowany na cmentarzu żydowskim. U świadków Jehowy osoba taka nazywana jest „wykluczonym”. 

Również w islamie możliwa jest apostazja, pod warunkiem, że nie wiąże się ona ze zwalczaniem wyznawców. W katolicyzmie aktu apostazji może dokonać każda osoba pełnoletnia, która spełni określone warunki. Nie jest to jednak proces łatwy. Odejście od kościoła to decyzja bardzo poważna, która musi być podjęta w pełni świadomie i dobrowolnie. Osoba porzucająca wiarę to apostata.

Zobacz film: Księża geje - poważny problem Kościoła, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
8
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
17.08.2019
nergaltopala
Dziecko poznało nowe słowo, brawo! Ciekawe czym błyśnie kolejnym razem? Na pewno nie inteligencją.
14.08.2019
Inka
A po cóż to wielkie słowa o apostazji? Może tylko po to by się pochwalić znajomością obcych słów. Można po prostu przestać chodzić do kościoła i do spowiedzi. Nikt nikogo nie przymusza.
14.08.2019
DONOTDELETE
Nigdzie w Bibli nie jest napisane że mężczyzna nie może mieć żony. Kościół Katolicki narzucił tą regułę ze względu na ochrone ich dóbr majątkowych! Można być singlem z wyboru ale reguła celibatu Kosciola Katolickiego jest niebiblijna... musimy sięgać do Słowa Bożego sami a nie słuchać narzucanych nam reguł przez kler!
14.08.2019
gość
no,no....lekko mnie zatkało....
Rozwiń wszystkie komentarzy