Gorące tematy

Libra - nowa kryptowaluta od Facebooka. Najważniejsze informacje

kryptowaluta

Fot. Sarinya Pinngam / EyeEm / Getty Images

Gorące tematy

Libra - nowa kryptowaluta od Facebooka. Najważniejsze informacje

kryptowaluta

Fot. Sarinya Pinngam / EyeEm / Getty Images

Libra - nowa kryptowaluta od Facebooka zadebiutuje w przyszłym tygodniu. Facebook zaprezentował cyfrowy portfel oraz własną kryptowalutę. Eksperci szacują, że w ten sposób Facebook może przejąć światowy rynek kryptowalut.

Libra : kryptowaluta od Facebooka

Facebook wszedł oficjalnie na rynek kryptowalut. Libra została zaprezentowana we wtorek przez Facebooka oraz dwudziestu ośmiu innych partnerów (m.in. Mastercard, Visa, PayPal i Uber). Chodzi o otwarty kod źródłowy, z którego mogą korzystać płatności Librą np. przez aplikacje. Kryptowaluta ma być oparta jest na mechanizmie blockchain. Wykorzystuje on 100 zaufanych węzłów komputerowych do sprawdzania i rejestrowania transakcji. Dzięki temu Libra ma mieć stały kurs i nie podzielić losu innej kryptowaluty Bitcoin.

Więcej:

Libra: jak to będzie działać?

Cyfrowy portfel ma być dostępny w komunikatorach Messenger i WhatsApp oraz jako osobna aplikacja. Oficjalne uruchomienie ma nastąpić w 2020 roku. Mark Zuckerberg jest zdania, że dzięki nowym możliwościom,  użytkownicy nie będą musieli mieć oni przy sobie gotówki ani uiszczać dodatkowych opłat za transakcje. Miliard ludzi na całym świecie nie ma wciąż konta bankowego, ale posiada smartfona.

Wysyłanie pieniędzy do twojego przyjaciela nie powinno być trudniejsze niż zamówienie Ubera.

Zobacz film: Konkurencja dla facebooka? Źródło: Dzień Dobry TVNCo sądzisz o tym artykule?
88
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0