Gorące tematy

Kruszwil ma kłopoty. Policja przeszukała mieszkanie YouTube’ra

syrena policyjna

Fot. Jaromir Chalabala / EyeEm / Getty Images

Gorące tematy

Kruszwil ma kłopoty. Policja przeszukała mieszkanie YouTube’ra

syrena policyjna

Fot. Jaromir Chalabala / EyeEm / Getty Images

Kruszwil (Marek Kruszel) znany polski youtuber ponownie ma kłopoty. Jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, w mieszkaniu Kruszwila odbyło się policyjne przeszukanie. Policja zabezpieczyła smarfony i komputery, na których mogą znajdować się "treści związane z molestowaniem i wykorzystywaniem dzieci".

Policja w domu Kruszwila

Szczecińska policja, po zawiadomieniu złożonym przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, dokonała przeszukań w domach twórców kanału na  YouTube o nazwie Kruszwil. Podczas przeszukania zatrzymano telefony, dyski oraz sprzęt komputerowy należący do sprawców - poinformował we wtorek Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na swoim profilu facebookowym.

Więcej:

Kruszwil: co grozi znanemu youtuberowi?

Za czyny, o które podejrzewany jest Kruszwil grozi do 12 lat więzienia. Na razie jednak w ramach śledztwa nie postawiono nikomu zarzutów. W protokole przeszukania przeczytać możemy, że dobrowolnie wydane zostały cztery urządzenia: smartfon, laptop, aparat cyfrowy i jednostka centralna.

Lord Kruszwil dostał już trzy ostrzeżenia od administracji YouTube’a, co poskutkowało zablokowaniem na trzy miesiące możliwość publikacji nowych wideo. W tej sytuacji twórcy kanału zdecydowali się go usunąć i uruchomili nowy o nazwie Kruszwil. Obecnie ma on prawie milion subskrybentów i zamieszczono tam już prawie 50 materiałów, które zanotowały łącznie 57 mln odtworzeń.

Zobacz film: Patologie w sieci. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
76
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
05.11.2019
Ciastek
Ale Marek to robi po 1 DLA BEKI a po 2 to jest USTAWIONE