Newsy

Koronawirus w Polsce. Premier: "Szczyt zachorowań w maju, czerwcu"

"M. Morawiecki: Szczyt zachorowań nastąpi w maju lub czerwcu", źródło: x-news.

Newsy

Koronawirus w Polsce. Premier: "Szczyt zachorowań w maju, czerwcu"

"M. Morawiecki: Szczyt zachorowań nastąpi w maju lub czerwcu", źródło: x-news.

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce? Premier Mateusz Morawiecki, podczas poniedziałkowego posiedzenia Sejmu, przedstawił informację związaną z rozprzestrzenianiem koronawirusa w naszym kraju. Szczyt zachorowań jeszcze przed nami. 

Szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce

Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu. Na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie

- mówił w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślał, że rząd robi wszystko, co służy ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Podczas wystąpienia zwracał uwagę, że dla wielu rodaków wieści z całego świata i z Polski są powodem ogromnej troski. 

Sytuacja, szczególnie w Europie Zachodniej powoduje, że mamy w sobie bardzo wiele niepokoju. Widzimy w jaki sposób przyrasta liczba zachorowań w Europie Zachodniej; widzimy, że te przyrostu są bardzo szybkie

- mówił.

Jak dodał, one też powodują, że nieuzasadniony optymizm nie jest właściwym podejściem

Dzisiaj, na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie, ogromnym dodatkowym wysiłkom, rygorom, obostrzeniom dotyczącym dystansowania społecznego, że musimy przestrzegać wielu zasad, procedur. Jesteśmy w dużym stopniu cały czas na początku walki z koronawirusem

- zaznaczył Morawiecki.

Życie w czasach pandemii koronawirusa

Szef rządu ocenił, że jeśli nadal będziemy podchodzili z żelazną dyscypliną do przestrzegania ograniczeń, to "jestem przekonany, że będziemy w stanie poradzić sobie lepiej niż wiele innych krajów z pandemią koronawirusa".

Premier dodał, że:

Bardzo wiele naszych działań w życiu publicznym, społecznym, gospodarczym musi dopasować się do epidemii. (...) Musimy walcząc z epidemią jednocześnie starać się budować nowy model życia gospodarczego po to, żeby gospodarka ucierpiała jak najmniej

Morawiecki mówił, że światowi eksperci zwracają uwagę, iż modelowanie rozwoju dalszej sytuacji związanej z epidemią jest obarczone ogromnym marginesem błędu.

"Spodziewamy się że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu. Chcemy do tego czasu ograniczyć liczbę zachorowań, a w szczególności wypłaszczać krzywą zachorowań"

 - oświadczył premier. 

Zobacz też:

Choroby przewlekłe a koronawirus. Lekarz: „Są czynnikiem sprzyjającym ciężkiemu przebiegowi zakażenia koronawirusem”

W jakich warunkach koronawirus najszybciej się rozprzestrzenia? Naukowcy już wiedzą

Magda Glińska wygrała walkę z koronawirusem. „Miałam trzy momenty, kiedy faktycznie zaczynałam się bać"

Najświeższe informacje na temat koronawirusa czytaj na tvn24.pl.

***

Ważne!

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz na stronie zdrowie.tvn.pl.

Źródło: PAP|x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
58
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
06.04.2020
Zflustrowana
Ciekawa jestem czy sam Premier i minister zdrowia są poddawani tym rystrykcjom, które dotyczą wszystkich.