Świat

Korea Północna krajem absurdów. "Ta wycieczka to powrót do przeszłości"

Świat

Korea Północna krajem absurdów. "Ta wycieczka to powrót do przeszłości"

Pandemia koronawirusa opanowała cały świat. Krajów, gdzie nie wykryto zakażeń, jest zaledwie kilka, a jednym z nich jest Korea Północna. Jak jest naprawdę i czy możemy wierzyć w to, że nikt jeszcze tam nie zachorował? Rozmawialiśmy o tym z Emilem Truszkowskim - autorem bloga Pozdro z KRLD .

Korea Północna wolna od koronawirusa?

Mieszkający w Japonii Emil Truszkowski organizuje wycieczki do Korei Północnej. Wielokrotnie w celach podróżniczych musiał dowiedzieć się, jak wygląda w tym kraju sytuacja epidemiologiczna. Z oficjalnych informacji wynika, że w Korei Północnej koronawirusa nie ma. 

- WHO wysyłali tam swoich ludzi i wedle tego, co byli w stanie zobaczyć, nie wykryli tam żadnych przypadków zakażenia. Ten kraj jest zamknięty. Odcięli się od Chin - tłumaczył nasz rozmówca.

Czy warto zwiedzać Koreę Północną?

Okazuje się, że kraj, który budzi ogólnoświatowy postrach, kryje w sobie wiele piękna.

- W Korei Północnej jest wiele pięknych miejsc - natura nieruszona ręką człowieka. Góry, plaże, gdzie jest pusto. Cisza, spokój, a to dlatego, że tak mało ludzi tam jeździ. 6 tys. turystów z Zachodu tam jeździło rocznie i około 100-200 tys. Chińczyków. W wielu miejscach ten kraj jest kompletnie nierozwinięty, jeśli chodzi o turystykę masową - mówił nam Emil Truszkowski.

Jak wygląda wyjazd do tego kraju?

 - To nie są zwykłe wycieczki. To są przygodowe wycieczki, bo nie wiadomo co się wydarzy. Plan wycieczki może zmienić się z minuty na minutę. Jest dużo ograniczeń, nie można samemu tam wjechać, tylko grupą, która ma pozwolenie na zwiedzanie. Jest lista miejsc, które można odwiedzić, a są takie, do których nigdy nas nie wezmą - podkreślił bloger.

Nigdy nie wiadomo, co czeka nas na miejscu. 

- Ta wycieczka to powrót do przeszłości. Klimaty PRL-u, stalinistycznej Rosji i trochę absurdów Barei. Jest trochę śmiesznie, trochę strasznie, a trochę tragikomicznie - ocenił ekspert. 

Jacy są Koreańczycy?

Zdaniem Emila Truszyńskiego, ludzie zamieszkujący Koreę Północną niczym nie różnią się od nas, Europejczyków. 

- Są podobni do nas. To są zwykli ludzie, mają podobne hobby, tylko żyją w innym systemie i inaczej muszą tam funkcjonować. Poznałem kilku Koreańczyków, to życzliwi i pracowici ludzie. Ale trochę się nas boją, bo nas nie znają. Propaganda wprowadza strach także w naszym kierunku - zauważył  autorem bloga Pozdro z KRLD. 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
85
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0