Jak wyglądała jej blisko 20-letnia historia ucieczki za wolnością i lepszym życiem?
Czy jest podobna do ojca? - Wygląda bardziej dojrzale niż jej matka - komentują internauci.
Pjongjang, dawniej Phenian, to stolica Korei Północnej i najważniejszy ośrodek kulturowy, naukowy i przemysłowy kraju. Zwiedzanie Pjongjangu jest obecnie możliwe tylko z akredytowanym przewodnikiem.
Pandemia koronawirusa opanowała cały świat. Krajów, gdzie nie wykryto zakażeń, jest zaledwie kilka, a jednym z nich jest Korea Północna. Jak jest naprawdę i czy możemy wierzyć w to, że nikt jeszcze tam nie zachorował? Rozmawialiśmy o tym z Emilem Truszkowskim - autorem bloga Pozdro z KRLD .
Mads Brügger to duński dziennikarz i reżyser dwóch dokumentów na temat najniebezpieczniejszego kraju na świecie, Korei Północnej. Jego pierwszy film, "Idioci w Korei", relacjonował wizytę komików w kraju rządzonym przez terror, propagandę i cenzurę. Drugi, nagrywany przez 10 lat "Kret", pokazał produkcję i przemyt broni oraz narkotyków. O kulisach swojej pracy Mads Brügger opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Kto jest bardziej nieprzewidywalny: prezydent USA czy przywódca Korei Północnej? Czy konflikt między nimi może przerodzić się w międzynarodowy konflikt? Jakie będą skutki ewentualnej wojny nuklearnej? O tym w Dzień Dobry TVN Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja.
"Korea Północna stara się stworzyć wrażenie miejsca normalnego, perfekcyjnego, zadbanego... te próby są dosyć rozpaczliwe i wychodzą sztucznie". Zdjęcia można tam robić jedynie w ściśle określonych lokalizacjach i, co więcej, w określony sposób. Michał Huniewicz nie podporządkował się tym nakazom, korzystając z okazji, zrobił serię zdjęć "nieautoryzowanych" przez reżim. Czy turysta, jadąc na zorganizowaną wycieczkę, ma szansę poznać prawdziwą Koreę?
W niedzielę w Dzień Dobry TVN: zrobił zdjęcia, których świat nie miał prawa zobaczyć - Michał Huniewicz o swojej serii fotografii z Korei Północnej. Oprócz tego: american dream Magdy Lamparskiej - specjalnie dla nas prosto z Hollywood. A także: o życiu w cieniu artysty - Ewa Maksymiuk i Dominika Tajner. A na koniec wszystkie twarze Bilguuna Ariunbaatara - u nas w roli wokalisty i przyszłego taty. Startujemy o 8.30!
Hyeonseo Lee uciekła z Korei Północnej, kiedy miała 17 lat. Zanim jednak do tego doszło żyła w przekonaniu, że mieszka w najbardziej fascynującym kraju na świecie. Jak działa koreańska propaganda? Jak należy się zachowywać, aby przeżyć w Korei Północnej? Czy wyrazy uwielbienia dla dyktatora są podszyte strachem, czy ludzie rzeczywiście go uwielbiają?
Gość Dzień Dobry TVN Suki Kim spędziła w Korei Północnej - kraju komunistycznego terroru - około 200 dni. Uczyła tam angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Swój pobyt opisała w książce. Czy publikując wspomnienia, nie naraziła na niebezpieczeństwo osoby, o których napisała? Jak wyglądała jej praca? Do czego musiała się zobowiązać? Czy mogła korzystać z internetu?
Guy Delisle, z którym spotkała się Anna Senkara, to jeden z najsłynniejszych twórców powieści rysunkowych na świecie. Słynie z tego, że jeździ do miejsc, które nie każdy ma szansę zobaczyć. Obserwuje zastaną w nich rzeczywistość, a następnie tworzy, na postawie tego co zobaczył, rysunkowe kroniki. Jak udało mu się wywieźć szkice z Korei Północnej? Czy coś go zaskoczyło, kiedy był w Izraelu? Czy utrzymuje kontakt z poznanymi podczas wypraw ludźmi?
Do tej pory było ich 10, a teraz jest tylko jedna! Zobaczcie, jaką fryzurę mogą mieć mężczyźni studiujący w Korei Północnej. Jak Wam się podoba ten trend?