Newsy

Kolejna awaria oczyszczalni Czajka. Nie działa spalarnia osadów

oczyszczalnia

Fot. Yaorusheng / Getty Images

Newsy

Kolejna awaria oczyszczalni Czajka. Nie działa spalarnia osadów

oczyszczalnia

Fot. Yaorusheng / Getty Images

MPWiK przyznał się do kolejnej awarii w oczyszczalni Czajka. Z użytku wyłączona została zbudowana siedem lat temu za 450 mln zł spalarnia osadów w oczyszczalni. Nie działa już od grudnia, o czym nie poinformowano opinii publicznej.

Kolejna awaria oczyszczalni Czajka

W związku z awarią wymienników ciepła, z eksploatacji została wyłączona Stacja termicznej utylizacji osadów ściekowych (STUOŚ) - informuje MPWiK w Warszawie. Spalarnia osadów to mała elektrownia opalana stałymi resztkami pozostałymi po oczyszczeniu ścieków. Pozwala to zredukować ilość odpadów wytwarzanych przez oczyszczalnie i przy okazji wyprodukować energię.

Więcej:

Czajka bez spalarni od grudnia

Spółka przyznała, że na przełomie listopada i grudnia 2018 r. doszło do usterki wymienników ciepła urządzenia. MPWiK wezwał firmę Veolia Water Technologies do przeprowadzenia napraw w trybie gwarancji. Gdy spółka odmówiła, sprawę przekazano prawnikom. W tym czasie wodociągowcy skorzystali z podpisanej wcześniej umowy na awaryjny odbiór niezutylizowanych odpadów. W Czajce powstaje ich 380 ton na dobę. Od wyłączenia spalarni z zakładu wywieziono już ponad 100 tys. ton odpadów.


Zobacz film: Ekoporadnik Kingi Rusi. Źródło: Dzień Dobry TVN 

Co sądzisz o tym artykule?
49
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0