Hobby

Kierowca autobusu z artystyczną duszą. "Specjalizuję się w biżuterii dla motocyklistów"

Hobby

Kierowca autobusu z artystyczną duszą. "Specjalizuję się w biżuterii dla motocyklistów"

Radosław Dowbor to kierowca autobusu, który poza pracą ma jeszcze dwie pasje – motocykle i biżuterię. Mężczyzna z powodzeniem łączy swoje zainteresowania i w każdej wolnej chwili tworzy ozdoby dla fanów jednośladów. Skąd naradził się pomysł na tak nietypowe zajęcie?

Radosław Dowbor – kierowca autobusu z artystycznym talentem

Radosław Dowbor na co dzień pracuje jako kierowca autobusu miejskiego. Pasażerowie mogą go kojarzyć przede wszystkim z charakterystycznych ozdób, które zdobią jego dłonie. Jak się okazuje, wszystkie dodatki są jego autorskim pomysłem.

- Po pracy odreagowuję stres, jeżdżąc motocyklem i tworząc swoją własną biżuterię. Standardowo tworzę zegarki, pierścionki. Pierwszą biżuterię zrobiłem 20 lat temu, był to wisiorek z bursztynem, robiłem go bodajże dla cioci na imieniny - powiedział Radosław.

Biżuteria z motocyklowym elementem

Radosław pewnego dnia postanowił na poważnie zająć się tworzeniem ozdób. To, co wyróżnia artystę spośród wielu innych jubilerów to styl. Niepowtarzalne modele pierścionków, bransolet czy zegarków są jedyne w swoim rodzaju. Mężczyzna tworzy "ciężką" biżuterię, która przede wszystkim skierowana jest do fanów motocykli. W swojej twórczości wykorzystuje więc małe elementy imitujące silnik, a także turkus.

Motocykliści utożsamiają się z tym kamieniem, lubią go nosić. Turkus kojarzy się z wolnymi duszami. Kamienie do swojej biżuterii dostaję od znajomych i przyjaciół z drugiej części świat np. z Nowego Meksyku

- powiedział.

Więcej o tworzeniu ozdób przez Radosława Dowbora dowiedzie się z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Najgłośniejsze rozwody w show-biznesie. "Gwiazdy zawsze miały pod górę w budowaniu trwałych relacji"

Obrazy malowane chrapami? Poznaj czterokopytnych artystów

Jak wspierać rozwój dziecka? "Już 5-latki są diagnozowane z depresją, ponieważ mają tak dużo obowiązków"

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz
Co sądzisz o tym artykule?
59
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0