Styl Życia

Karolina Bielawska o przywilejach i obowiązkach: "Żadna Miss Polonia wcześniej nie miała takiego roku panowania"

Karolina Bielawska w Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Karolina Bielawska o przywilejach i obowiązkach: "Żadna Miss Polonia wcześniej nie miała takiego roku panowania"

Karolina Bielawska w Dzień Dobry TVN

Już dokładnie rok Karolina Bielawska nosi tytuł Miss Polonia 2019. To był dla niej naprawdę wyjątkowy czas, bo gdy przejmowała koronę, nikt nie spodziewał się nadciągającej pandemii. W ciągu ostatnich miesięcy poświęciła się działalności charytatywnej i społecznej. Jak to wspomina?

Karolina Bielawska o konkursie

Karolina Bielawska na co dzień studiuje zarządzanie na Politechnice Łódzkiej. Inspirują ją silne i niezależne kobiety - m. in. Martyna Wojciechowska, którą ceni zarówno za podróże, jak i za działalność charytatywną. 21-latka lubi odkrywać nowe miejsca, poznawać ludzi, kulturę i ich zwyczaje. Jak minął jej rok z tytułem Miss Polonia 2019?

- No był to rok na pewno bardzo wyjątkowy. Myślę, że żadna Miss Polonia wcześniej nie miała takiego roku panowania. Pandemia może pokrzyżowała plany ze względu oczywiście na to, że zostały odwołane pokazy mody, ścianki, eventy i cały blichtr tego pięknego życia, ale wydaje mi się, że mimo to bardzo się cieszę, że mogłam w taki sposób wykorzystać ten tytuł. Że zaangażowaliśmy się w działalność społeczną i charytatywną. Bo tak naprawdę od kiedy tylko pandemia się zaczęła, to zakasaliśmy rękawy i staraliśmy się pomagać - mówiła Karolina w Dzień Dobry TVN.

Akcje charytatywne Miss Polonia 2019

Karolina Bielawska zaangażowała się w wiele akcji charytatywnych. Nie tylko pomagała zbierać pieniądze na WOŚP i została ambasadorką akcji profilaktyki raka piersi "Dotykam=Wygrywam" oraz kampanii "FasOff" (o zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu w trakcie ciąży), ale także zainicjowała, wraz z organizatorami konkursu Miss Polonia, akcję "Korona z głowy".

- Akcja "Korona z głowy" zaczęła się razem z początkiem pandemii. Udało nam się dotrzeć do kilkuset osób. Pomogliśmy placówkom na początku w moim rodzinnym mieście, czyli w Łodzi, a później akcja rozprzestrzeniła się bardzo szybko na całą Polskę - Olsztyn, Częstochowa, Warszawa, Puławy. Zgłaszały się do nas domy dziecka, domy pomocy społecznej, hospicja, domy samotnych matek i udało nam się zorganizować takie paczki właśnie z pomocą, czyli z produktami, które były w tym momencie najpotrzebniejsze i rozwieźć po całej Polsce - mówiła Miss Polonia 2019.

Dodała także, że pomaganie sprawiło jej wiele radości. Dzięki wielu inicjatywom i akcjom charytatywnym wiele się nauczyła i uważa, że właśnie to jest w tym wszystkim najwspanialsze.

- Z początku traktowałam to jako jeden z obowiązków Miss Polonia, a dzisiaj mogę z uśmiechem na ustach powiedzieć, że jest to chyba jeden z największych przywilejów, jakie Miss Polonia ma - dodała w naszym programie Karolina Bielawska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
69
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0