Gorące tematy

Julek ma 9 lat i jest mistrzem kartingu!

Gorące tematy

Julek ma 9 lat i jest mistrzem kartingu!

Juliusz Ociepa ma zaledwie 9 lat, a w kartingu jest już prawdziwym mistrzem! Julek pierwszy raz na profesjonalnym torze pojawił się, kiedy miał zaledwie pięć lat. Wtedy zaczęła się jego prawdziwa przygoda!

Zobacz też: Dramatyczny finał wyścigu bobasów w NCAA!


Juliusz Ociepa ma zaledwie 9 lat, a w kartingu jest już prawdziwym mistrzem! Julian zaczął jeździć, kiedy miał zaledwie 4 lata. Jak zaczęła się jego przygoda z kartingiem?

Nasz znajomy zadzwonił i powiedział, że ma małego gokarta i czy Julek nie chciałby spróbować. Rafał, mój mąż, powiedział: 'W sumie to chętnie' - opowiadała w materiale Dzień Dobry TVN mama Julka.
Jak dostałem gokarta, na początku się go bardzo bałem, bo był za głośny! Pierwszy gokart był mały i wolny (...) - powiedział Julek.

  Julek pierwszy raz na profesjonalnym torze pojawił się, kiedy miał zaledwie pięć lat.

  Największym osiągnięciem Julka Ociepy do tej pory jest zajęcie pierwszego miejsca w wyścigu we Włoszech. Jego największym marzeniem jest wystąpienie w Formule 1. Czy uda się? My trzymamy kciuki!

  Karting - co to jest?

  Karting to dziedzina sportu motorowego. Wyścigi rozgrywane na specjalnych torach o nawierzchni bitumicznej. W Polsce karting można uprawiać wyczynowo już po ukończeniu ośmiu lat.

  Karting jest niebezpiecznym sportem, chociażby ze względu na to, że te dzieciaczki osiągają prędkości ponad 100 kilometrów na godzinę. Jest trochę strachu, ale pasja i miłość do tego sportu jest silniejsza - powiedział tata Julka.

  W karting wkręcił się nie tylko Julek, ale i jego młodszy brat Antoni!

  Zobacz film: Dzieci w sportach ekstremalnych – zabawa czy zagrożenie? Źródło: Dzień Dobry Wakacje  Więcej: Robert Burneika zostanie tatą. Kaja jest w szóstym miesiącu ciąży: "Przytyła tylko 4 kilogramy!"

  Natalia Lelek. Szesnastoletnia mistrzyni kartingu chce być jak Robert Kubica.

  Co sądzisz o tym artykule?
  56
  6
  Wybrane dla Ciebie
  Komentarze
  0