Gorące tematy

„Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”. Ksiądz z parafii we Wronowach swoim banerem chce dodać otuchy

"Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie", reporterka: Katarzyna Olubińska-Godlewska

Gorące tematy

„Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”. Ksiądz z parafii we Wronowach swoim banerem chce dodać otuchy

"Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie", reporterka: Katarzyna Olubińska-Godlewska

W czasach, gdy niektórzy stracili nadzieję na szybki powrót do normalności, ksiądz we Wronowach postanowił ich wesprzeć. Na ogrodzeniu przed kościołem wywiesił banner z fragmentem piosenki zespołu Tilt. O swoim pomyśle opowiedział Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej.

Baner w parafii we Wronowach

Przed kościołem w parafii pw. św. Ignacego Loyoli w miejscowości Wronowy zawisł niezwykły baner. Przechodzące i przejeżdżające w tamtych okolicach osoby mogą zobaczyć na nim słowa z piosenki zespołu Tilt „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”. Pomysłodawcą okazał się ks. proboszcz, z którym spotkała się Katarzyna Olubińska-Godlewska. Skąd taki gest duchownego?

Przede wszystkim to ten moment rozmów z ludźmi, którzy tak naprawdę widziałam, że już są tacy przybici bardzo mocną tą cała sytuacją. Wtedy wymyśliłem, że coś trzeba zrobić, jakiś taki gest, który troszkę humoru, troszkę nadziei wleje w serca

- opowiadał w Dzień Dobry TVN.

Pozytywne przesłanie na kościelnym ogrodzeniu

Ponieważ jednak w kościele mogło przebywać tylko 5 osób, a jego poczynania duszpasterskie były przez to ograniczone, postanowił wyjść z działaniem na zewnątrz świątyni. Skorzystał też z tego, że znajduje się ona przy drodze krajowej, dzięki czemu mógł dodać otuchy nie tylko swoim parafianom, lecz także wszystkim innym osobom przejeżdżającym przez okolicę. Dlaczego proboszcz zdecydował się na fragment utworu zespołu Tilt?

To był największy problem później, jakie słowa umieścić, bo jakieś musiało być krótkie hasło, które będzie chwytliwe, widoczne też z drogi (…) i muszę powiedzieć, że tu się koło zatacza, bo przyszedł z pomocą TVN właśnie. Kiedyś oglądałem u państwa na Playerze koncert, który państwo organizowaliście i przypomniała mi się ta piosenka. (…) Stwierdziłem, że hasło idealnie pasujące do tego, co by się chciało przekazać

- wytłumaczył naszej reporterce.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
106
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
17.05.2020
Byk
Super
17.05.2020
Ewa
Super ?