Gwiazdy

Jak zostać ratownikiem WOPR? Sprawdził to Filip Chajzer. Udało mu się? Ile zarabia ratownik WOPR?

Gwiazdy

Jak zostać ratownikiem WOPR? Sprawdził to Filip Chajzer. Udało mu się? Ile zarabia ratownik WOPR?

Okazuje się, że Filip Chajzer zawsze marzył, żeby niczym David Hasselhoff w "Słonecznym patrolu" być ratownikiem na morskim kapielisku. Jakie wymogi musi spełnić kandydatk na ratownika? Czy Filip się nadaje? Zobaczcie!


Po pierwsze silne ręce

W pierwszej próbie Filip musiał utrzymaś się minimum 45 sekun wisząc na drążku. Ten test sprawdza siłę rąk kandydata, która "jest niezbędna w tej robocie".

Udało się! Filip utrzymał się 67 sekund!

Alkohol na plaży?!

Już w swojej pierwszej akcji ratowniczej Filip wytropił jedno z największych zagrożeń dla plażowiczów - ALKOHOL! Nasz dzielny ratownik szybko rozwiązał ten problem!

Pamiętajmy: 23% utonięć w 2018 roku było bezpośrednio spowodowane przez alkohol!

Kąpiel poza strzeżonymi kapieliskami, przy molo

Kolejną interwencją Filipa było pouczenie dzieci, że kąpać należy się w wyznaczonych do tego miejscach, krzystając ze strzeżonych kąpielisk. Zabawa w wodzie w sąsiedztwie molo lub falochronu jest bardzo niebezpieczna.

Małe dzieci w wodzie poza strzeżonym kąpieliskiem?!

Filip Chajzer

Niestety dzieci zostawione bez opieki w wodzie to nad polskim morzem plaga.

Ile zarabia ratownik? Jak nim zostać?

Ratownik szkoli się trzy miesiące. Zarabia w sezonie około 4000 brutto na umowę zlecenie. To praca dla pasjonatów, ludzi z powołaniem i niesamowitą kondycją. Na egzaminie 400 metrów trzeba przepłynąć w 8 minut. Tu nie ma miejsca dla leszczy, dlatego dalszą część mojej interwencji Państwu oszczędzę. Powiem tylko, że skończyła się happy endem.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
94
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0