Gwiazdy

Jak zostać ratownikiem WOPR? Sprawdził to Filip Chajzer. Udało mu się? Ile zarabia ratownik WOPR?

Okazuje się, że Filip Chajzer zawsze marzył, żeby niczym David Hasselhoff w "Słonecznym patrolu" być ratownikiem na morskim kapielisku. Jakie wymogi musi spełnić kandydatk na ratownika? Czy Filip się nadaje? Zobaczcie!


Po pierwsze silne ręce

W pierwszej próbie Filip musiał utrzymaś się minimum 45 sekun wisząc na drążku. Ten test sprawdza siłę rąk kandydata, która "jest niezbędna w tej robocie".

Udało się! Filip utrzymał się 67 sekund!

Alkohol na plaży?!

Już w swojej pierwszej akcji ratowniczej Filip wytropił jedno z największych zagrożeń dla plażowiczów - ALKOHOL! Nasz dzielny ratownik szybko rozwiązał ten problem!

Pamiętajmy: 23% utonięć w 2018 roku było bezpośrednio spowodowane przez alkohol!

Kąpiel poza strzeżonymi kapieliskami, przy molo

Kolejną interwencją Filipa było pouczenie dzieci, że kąpać należy się w wyznaczonych do tego miejscach, krzystając ze strzeżonych kąpielisk. Zabawa w wodzie w sąsiedztwie molo lub falochronu jest bardzo niebezpieczna.

Małe dzieci w wodzie poza strzeżonym kąpieliskiem?!

Filip Chajzer

Niestety dzieci zostawione bez opieki w wodzie to nad polskim morzem plaga.

Ile zarabia ratownik? Jak nim zostać?

Ratownik szkoli się trzy miesiące. Zarabia w sezonie około 4000 brutto na umowę zlecenie. To praca dla pasjonatów, ludzi z powołaniem i niesamowitą kondycją. Na egzaminie 400 metrów trzeba przepłynąć w 8 minut. Tu nie ma miejsca dla leszczy, dlatego dalszą część mojej interwencji Państwu oszczędzę. Powiem tylko, że skończyła się happy endem.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
94
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0