Styl Życia

Jak wygląda projektowanie koszulek?

Kobieta upina bluzkę na manekinie w pracowni krawieckiej

Fot. Tony Anderson/ Getty Images

Styl Życia

Jak wygląda projektowanie koszulek?

Kobieta upina bluzkę na manekinie w pracowni krawieckiej

Fot. Tony Anderson/ Getty Images

Projektowanie koszulek to łatwy sposób na pozyskanie spersonalizowanej koszulki, której nie będzie miał nikt poza nami. Projektowanie koszulek online zapewnia także wiele przyjemności – ostateczny rezultat zależy przede wszystkim od pomysłu i naszej kreatywności. Własny styl możemy wyrazić poprzez projektowanie koszulek z nadrukiem – obrazkiem lub napisem. Dużą popularnością cieszy się również projektowanie koszulek sportowych, a zwłaszcza piłkarskich.

Obecnie każdy jest w stanie zaprojektować koszulkę z nadrukiem dokładnie takim, jakim chciałby się podzielić ze światem. Najprostszym sposobem wydaje się projektowanie koszulek online za pomocą specjalnego kreatora. Większość sklepów internetowych zajmujących się tworzeniem spersonalizowanej odzieży posiada własne narzędzia na swojej stronie, które umożliwią zaprojektowanie koszulki nawet największemu laikowi. Możemy także zaprojektować koszulkę za pomocą programu graficznego, który obsługuje grafikę wektorową.

Projektowanie koszulek programem graficznym – na co zwrócić uwagę?

Moda zmienia się nieustannie, ale spersonalizowana odzież wyrażająca nasz indywidualny styl zawsze pozostaje trendy. Indywidualnej i oryginalnej odzieży, którą pragnęlibyśmy nosić tylko my, raczej nie znajdziemy w dużych galeriach handlowych. Z rozwiązaniem przychodzi projektowanie koszulek , które wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się z pozoru wydawać.

Projektowanie koszulek programem graficznym zapewnia niezwykle dużo przyjemności . W zasadzie tylko od nas zależy, co ostatecznie będzie znajdowało się na odzieży. W zakresie projektowania koszulek programy do obróbki grafiki możemy podzielić na darmowe i płatne. Pierwsze są mniej profesjonalne, ale dla osoby początkującej powinny w zupełności wystarczyć. Ważne jest to, by do projektowania koszulek program operował grafiką wektorową , a nie rastrową. Dzięki temu projekt graficzny będzie można powiększać i zmniejszać bez utraty jakości, ponieważ – w sensie programistycznym – nie będzie to obraz tylko bitmapa .

Pierwszym krokiem prowadzącym do stworzenia unikatowo zaprojektowanej koszulki z nadrukiem jest ustawienie podstawowych parametrów w programie graficznym, takich jak wielkość obszaru graficznego, rodzaj tła (najlepiej, by było przezroczyste) i format pliku. Następnie rozpoczyna się właściwa zabawa, czyli tworzenie wzoru, napisu lub grafiki, która docelowo ma się prezentować na naszej koszulce. W tym celu możemy skorzystać z darmowych baz grafik wektorowych , które z łatwością znajdziemy w internecie. Za każdym razem upewnijmy się jednak, czy dany plik objęty jest prawami autorskimi. Do projektowania koszulek możemy wykorzystać inne programy graficzne , a wykonany w nich projekt z łatwością przenieść do właściwego programu. Gotowe projekty nadruków możemy przesyłać do wybranej drukarni specjalizującej się w nadrukach na odzieży. Druk jest niezwykle szybki, więc gotową koszulkę powinniśmy otrzymać już w przeciągu kilku dni.

Projektowanie koszulek online – najprostszy sposób na koszulkę

Oprócz korzystania ze specjalnych programów graficznych możemy zdecydować się na zaprojektowanie koszulki online w kreatorze wybranego sklepu. Tego typu projektowanie koszulek dostępne jest dla każdego, a korzystanie z kreatora online składa się zwykle z następujących kroków:

1. Przygotowujemy bazowy rodzaj koszulki w projekcie , wybierając fason, materiał i kolor. Wybór materiału zwykle jest ograniczony – najczęściej możemy zdecydować się tylko na stuprocentową bawełnę, ponieważ najłatwiej nakłada się na nią wszelkie nadruki.

2. Określamy metodę nadruku z dostępnych możliwości (sitodruk, haft komputerowy, grawer, folia fleksyjna, sublimacja), zapoznając się wcześniej z charakterystyką każdej z nich.

3. Wpisujemy we właściwe okienko tekst , który pojawi się na koszulce (jeśli nie chcemy zaprojektować koszulki z napisem, to możemy zostawić to pole puste).

4. Dodajemy obrazki i zdjęcia z komputera, przeciągamy gotowe wzory w kreatorze lub tworzymy w nim własne. Projektowanie koszulek online jest całkowicie intuicyjne i nie wymaga żadnych umiejętności. W łatwy sposób możemy obracać grafikami, zmniejszać ich rozmiary i położenie na koszulce.

5. W zależności od konkretnego kreatora tworzenia koszulek online na końcu procesu możemy przetestować , czy wszystkie elementy graficzne umieszczone zostały w prawidłowy sposób.

Projektowanie koszulek sportowych na zamówienie

O ile bez trudu jesteśmy w stanie zaprojektować koszulkę z nadrukiem obrazkowym lub z napisem, to pewna trudność może wystąpić w przypadku projektowania koszulek sportowych. Tego problemu nie ma, gdy koszulka wybranej reprezentacji jest jednokolorowa. Zaprojektowanie koszulki piłkarskiej (lub innej sportowej), która składa się z dwóch lub więcej bazowych kolorów, wymaga jednak odpowiedniego wzoru. Nie wszystkie sklepy internetowe z kreatorami projektowania koszulek posiadają schematy dwukolorowe. Oprócz uważnego wyboru sklepu i kreatora, z którego będziemy korzystali, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na gramaturę koszulki i materiał. Odzież sportowa powinna być bardziej wytrzymała, a jednocześnie lekka i przewiewna. Najbardziej polecane są koszulki z mieszanką poliestru i bawełny o gramaturze przynajmniej 120 g/m2.

Zobacz film: Aneta Kręglicka zaprojektowała kolekcję ubrań. Źródło: Dzień Dobry TVNCo sądzisz o tym artykule?
89
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0