Gwiazdy

Jak wygląda David Bowie w filmie biograficznym "Stardust"? Są pierwsze zdjęcia!

Johnny Flynn jako David Bowie w filmie Stardust

fot. materiały prasowe/PAUL VAN CARTER

Gwiazdy

Jak wygląda David Bowie w filmie biograficznym "Stardust"? Są pierwsze zdjęcia!

Johnny Flynn jako David Bowie w filmie Stardust

fot. materiały prasowe/PAUL VAN CARTER

Biografie słynnych muzyków to wyraźny nowy nurt w kinie! Po sukcesach" Bohemian Rhapsody"o życiu Freddiego Mercury'ego oraz "Rocketmana" o Eltonie Johnie, nadszedł czas na filmową opowieść o jednej z największych muzycznych gwiazd: Davidzie Bowiem. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z produkcji "Stardust".

 “Stardust” to pierwszy film o Davidzie Bowie, który powstaje po śmierci artysty w styczniu 2016 roku. 

Najlepszy biograficzny film muzyczny to...

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Obraz ma się skoncentrować na wczesnych latach działalności Bowiego, a zwłaszcza na jego trasie koncertowej po USA w 1971 roku i narodzinach artystycznego alter ego Bowiego - Ziggy'ego Stardusta. Śmiałe eksperymenty z wizerunkiem scenicznym przyczyniły się do sukcesu Bowiego na równi z jego muzyką i w dużym stopniu zdefiniowały muzyczną dekadę lat 70.

Jak będzie wyglądał David Bowie w filmie biograficznym Stardust?

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia, ukazujące ekranową wersję Davida Bowiego w filmie "Stardust".

Młody aktor, który wcieli się w postać Davida Bowiego, to wschodzący gwiazdor Johnny Flynn - brytyjski muzyk i poeta. Jako aktor Johnny Flynn ma na koncie między innymi rolę w adaptacji "Vanity Fair" Williama Makepeace'a Thackeraya. Wystąpił również w w “Les Misérables”, netfliksowym “Lovesick” oraz “Geniuszu”, gdzie wcielił się w młodego Alberta Einsteina. 

Wystawa poświęcona Davidowi Bowie

W pozostałych rolach pojawią się Jena Malone jako żona Bowiego, Angela Bowie, a także Marc Maron. Aktor wcieli się w agenta i rzecznika prasowego Bowiego, Roba Obermana. 

Film reżyseruje Gabriel Range, którego “I Am Slave” z 2010 roku zdobył nominację do nagród BAFTA. Według doniesień, "Stardust”powstaje bez wsparcia rodziny oraz praw do wykorzystania muzyki artysty. Premiera filmu ma odbyć się w 2020 roku.

Film o Davidzie Bowie - bez muzyki Bowiego?

Wydawało się, że produkcja przebiega gładko, ale okazuje się, że najmniej zadowolona z tego jest rodzina ikony muzyki. Duncan Jones, syn Davida Bowiego, poinformował na Twitterze, że twórcy "Stardust" nie mają błogosławieństwa jego rodziny na realizowanie filmu biograficznego ani też - co w przypadku biografii muzyka wydaje się najbardziej kluczowe - pozwolenia na wykorzystanie jego muzyki.

Nie twierdzę, że ten film nie powstanie. Ale ten film nie będzie miał w sobie muzyki taty i nie wyobrażam sobie, aby miało się to zmienić. Jeśli widownia chce obejrzeć film pozbawiony jego muzyki i taki, na który nie ma pozwolenia jego rodziny, to jej wybór.

- napisał Jones. 

Duncan Jones jest synem Davida i jego żony Angeli. Jest też reżyserem filmowym, a na koncie ma m.in. filmy "Moon", "Kod nieśmiertelności" i "Warcraft: Początek". 

David Bowie - muzyk, aktor, ikona

David Bowie, a właściwie David Robert Jones urodził się 8 stycznia w 1947 roku w Brixton. Karierę artystyczną rozpoczął jako wokalista i saksofonista w różnych zespołach bluesowych. Brytyjczyk znany był z eksperymentów z muzyką i wizerunkiem. Do historii przeszły jego sceniczne persony Ziggy Stardust, Aladdin Sane, czy Thin White Duke. Był także jednym z najlepiej sprzedawanych artystów rockowych. W ciągu ponad 50 lat kariery, sprzedał ponad 140 milionów albumów!

Nagrał takie hity jak "Let's Dance, "Space Oddity", "Heroes", "Changes", "Under Pressure", "China Girl", "Modern Love", "Ashes to Ashes", Tonight", "This Is Not America", czy "Dancing in the Street". Za całokształt twórczości w 2006 roku otrzymał nagrodę Grammy. Bowie próbował także swoich sił w filmie. Chociaż na ekranie pojawił się już pod koniec lat 60., to jego pierwszą główną rolą był występ w obrazie "Człowiek, który spadł na Ziemię" z 1976 roku. Od tego czasu zagrał w ponad 20 filmach, z których warto wymienić "Zagadkę nieśmiertelności" Tony'ego Scotta, "Twin Peaks: Ogniu krocz za mną" Davida Lyncha, "Ostatnie kuszenie Chrystusa" Martina Scorsese i "Prestiż" Christophera Nolana.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
3
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0