Styl Życia

Jak się mieszka w Niebie i Piekle? „Cisza, spokój, siarką żadną nie czuć”

Z Nieba do Piekła. Reporter: Adam Feder

Styl Życia

Jak się mieszka w Niebie i Piekle? „Cisza, spokój, siarką żadną nie czuć”

Z Nieba do Piekła. Reporter: Adam Feder

- My wcale nie pochodzimy z zaświatów, mamy obowiązki, jak inni ludzie. Nie gramy na harfach, chociaż lubimy się bawić – przyznała sołtys wsi Niebo Elżbieta Szejna-Kuleta. Z kolei w Piekle mieszkańcy chwalą sobie ciszę i spokój. Obie "nieziemskie" miejscowości odwiedziliśmy z kamerą Dzień Dobry TVN.

Jak się mieszka w Niebie?

Droga do Nieba jest długa, kręta, dziurawa i wyboista. W chwili przekraczania Nieba bram pojawiają się pewne wątpliwości. Przyjezdnych, wbrew obiegowej opinii, wcale nie witają anielskie chóry.

Nie ma chórów anielskich, ale są dobrzy ludzie, pracowici, no anioły!

- przyznaje z uśmiechem jedna z mieszkanek Nieba.

Nie widziałem tu żadnych aniołów, z wyjątkiem mojej żony

- dodaje inny mieszkaniec wsi.

Patryk Zenka lubi mieszkać w Niebie. Jedyne, na co narzeka, to stan dróg i brak komunikacji miejskiej.

Prostą drogą jest masakra, tu się nie da jeździć. Zawieszenie w każdym samochodzie jest eksploatowane. W tej wiosce jest bardzo mało osób, mieszka tu zaledwie 46 osób. Nie ma tu żadnej komunikacji miejskiej. By się dostać stąd do miasta jest tylko jeden środek transportu. Bus szkolny, który jedzie o 7.30, a powrotny o 14.30. Jeżeli ktoś nie ma swojego samochodu ewentualnie roweru, to musi z buta naginać. Ogólnie życie jest w porządku. Mamy bardzo w porządku sołtysową, bardzo polecam

- zachęca pan Patryk.

Sołtysem miejscowości Niebo jest Elżbieta Szejna-Kuleta.

My wcale nie pochodzimy z zaświatów. Mieszkamy na ziemi w Niebie. Jak inni ludzie musimy wstać rano, potem jakieś podstawowe obowiązki, jeden ma kotka, pieska. Dzisiaj nie utrzymujemy się z rolnictwa. Jedni wyjeżdżają do pracy, inni zostają. Jest to wieś osób starszych. Nie gramy na harfach, chociaż lubimy się bawić, jak w niebie

- mówi pani Elżbieta.

Jak się mieszka w Piekle?

Niebo leży nieopodal Piekła. Z jednej do drugiej miejscowości jedzie się zaledwie kilka minut. Jednak nieprawdą jest, że droga do Piekła jest równa i szeroka. Jest jeszcze gorsza! Mimo to, w Piekle spotkaliśmy zadowolonych ludzi: Dorotę i Władysława Wąsików.

Cisza, spokój, bardzo dobrze się mieszka. Siarką żadną nie czuć

-zapewnia pan Władysław, zdaniem którego w Piekle jest dużo więcej rozrywek niż w Niebie. To miejsce przyciąga zwłaszcza sportowców.

***

Miejscowości Niebo i Piekło są położone w województwie świętokrzyskim, a dokładniej w powiecie koneckim, gminie Końskie.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
61
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0