Styl Życia

Jak dbać o środowisko? Eko gadżety – zasilane wodą lub dynamem

Styl Życia

Jak dbać o środowisko? Eko gadżety – zasilane wodą lub dynamem

Dbanie o środowisko wcale nie musi być trudne. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościem był Dawid Kozioł, poszukiwacz eko gadżetów. Zobaczcie, co przygotował!

Eko gadżety – Cyfrowy zegar na wodę

Pierwszym gadżetem, jaki pokazał nam Dawid, był cyfrowy zegar na wodę w kształcie puszki. Dlaczego jest eko? Zasilany wodą zegar Can Clock wykorzystuje najnowszą technologię jonizacji w celu dostarczenia energii wyświetlaczowi LCD. Wystarczy wlać wodę lub inny napój do „puszki”, aby otrzymać darmową energię, która zasili zegar. Dzięki temu użytkownik takiego sprzętu nie musi kupować baterii, a tym samym dba o środowisko.

Eko gadżety – urządzenia wielofunkcyjne

Wśród ekologicznych gadżetów nasz łowca znalazł również wielofunkcyjne urządzenie. Niewielki przedmiot posiada latarkę, radio oraz alarm dźwiękowy. Co więcej, urządzenie to łączy w sobie dwa źródła zasilania energią odnawialną. Gadżet można ładować za pomocą dynama, zasilacza DC oraz panelu solarnego.

Eko zabawki

Małe dzieci również mogą się uczyć, czym jest ekologia i jak o nią dbać. Nasz gość przedstawił eko zabawki. Pierwszą z nich jest tor wyścigowy zasilany generatorami na dynamo. Tor o długości prawie 4 metrów ma w zestawie dwa samochodziki z podświetlanymi kołami oraz 2 generatory energii na korbkę. Drugą zabawką jest Bob Cat, samochodzik zasilany energią wody.

 Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
89
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0