Gwiazdy

J.K. Rowling publikuje nową książkę dla dzieci. Fragmenty „The Ickabog” będą się ukazywać w sieci

"JK Rowling publikuje książkę dla dzieci za darmo. Będzie ukazywać się w sieci"

Gwiazdy

J.K. Rowling publikuje nową książkę dla dzieci. Fragmenty „The Ickabog” będą się ukazywać w sieci

"JK Rowling publikuje książkę dla dzieci za darmo. Będzie ukazywać się w sieci"

To prawdziwa gratka dla najmłodszych fanów pisarki. J.K. Rowling. Autorka sagi o Harrym Potterze chce umilić dzieciom czas pandemii i izolacji. Dlatego zdecydowała się opublikować w sieci fragmenty swojej najnowszej książki. O czym jest „The Ickabog”? Kiedy przeczytamy ją po polsku?

„The Ickabog” – nowa książka J.K. Rowling

Autorka kultowych powieści o Harrym Potterze postanowiła opublikować książkę dla dzieci, całkowicie za darmo. Pisarka chce urozmaicić czas maluchom, które z powodu koronawirusa i izolacji muszą zostać w domu. 

Książka powstała podobno 10 lat temu, ale rękopis przeleżał ten czas na strychu. Kolejne fragmenty „The Ickabog” będą ukazywać się codziennie, oprócz weekendów, do 10 lipca. Planuje się różne przekłady powieści, a zatem możliwe, że pojawi się także w języku polskim.

„The Ickabog” – o czym jest?

Najnowsza książka J.K. Rowling to opowieść o prawdzie i nadużywaniu władzy. Jak zaznacza autorka, pomysł pojawił się ponad dekadę temu i nie ma związku z bieżącymi wydarzeniami politycznymi. Temat jest jednak ponadczasowy i może pasować do każdej sytuacji. Pojawiły się głosy sugerujące, że „The Ickabog” to kontynuacja „Harry’ego Pottera”.

To nie jest spin-off Harry’ego Pottera

- zaznaczyła J.K. Rowling.

Brytyjska pisarka chciałaby, aby ilustracje do książki wykonywały dzieci. Napisała, że będzie sugerowała pewne pomysły, ale w żaden sposób nie chce ograniczać kreatywności.

Pozwólcie swojej wyobraźni na szaleństwo

- zaapelowała.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
76
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0