Gorące tematy

J.K. Rowling pomaga nauczycielom. Zniosła prawa autorskie do czytania "Harry'ego Pottera" online

J.K. Rowling

x-news

Gorące tematy

J.K. Rowling pomaga nauczycielom. Zniosła prawa autorskie do czytania "Harry'ego Pottera" online

J.K. Rowling

x-news

Cały świat, zmagając się z koronawirusem, szuka rozwiązań na to, aby przetrwać pandemię w jak najmniej destrukcyjny sposób. Trudna sytuacja ma również ogromny wpływ na edukację. Pomocną dłoń wyciąga brytyjska pisarka J.K. Rowling, udzielając nauczycielom otwartej licencji na czytanie książek o Harrym Potterze w systemie zdalnym.

J.K. Rowling przeciwstawia się koronawirusowi

Publikowanie czytanych fragmentów książek o przygodach czarodzieja z Hogwartu, bez zgody autora lub wydawcy, było dotąd zakazane. Joanne Rowling, o zmianach dotyczących praw autorskich, ogłosiła w specjalnym obwieszczeniu na swojej stronie internetowej oraz Twitterze. Dzięki uprzejmości pisarki, od tego momentu nauczyciele z całego świata mogą udostępniać  swoim uczniom jedną z najpopularniejszych serii przygodowych w systemie online.

Ułatwienie ma jednak pewien warunek. Nauczyciele, chcący skorzystać z tej możliwości, mogą udostępniać filmy, przedstawiające jedynie ich samych podczas czytania dowolnej z siedmiu książek.

Nauczyciele mogą teraz publikować filmy przedstawiające siebie czytających na głos książki o Harrym Potterze dzieciom, które nie mogły uczęszczać do szkoły z powodu wirusa Covid-19

- napisała Rowling.

Dodatkowo, materiały, które powstaną mogą być publikowane jedynie w bezpiecznych sieciach zamkniętych lub zamkniętych platformach edukacyjnych. Licencja udzielona przez 54-letnią pisarkę, obowiązuje do końca roku szkolnego.

Nauczyciele chcący skorzystać z oferty J.K. Rowling powinni zapoznać się ze wskazówkami, które można znaleźć tutaj.

#HarryPotterAtHome

Otwarta licencja dla nauczycieli jest pierwszą z kilku inicjatyw, które zapowiedziała autorka. Mają one mieć na celu dostarczenie Harry'ego Pottera dzieciom do ich domów i zapewnienie rozrywki. Pozostałe rozwiązania będą ogłoszone wkrótce.

Bądźcie zdrowi wszyscy. Więcej wkrótce!

- napisała na Twitterze brytyjska pisarka.

Zamknięte parki rozrywki, teatry i kina dla dzieci, uniemożliwiają kontakt bohaterów z fanami, o który nieustannie troszczy się J.K. Rowling. W czerwcu 2019 roku premierę miała seria e-booków zatytułowana "Harry Potter: A Journey Through...". Każda z książek ma przybliżyć przedmiot wykładany w Hogwarcie.

J.K. Rowling wyda 4 nowe książki o Harrym Potterze, x-news

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0