Odmładzająca moc tlenu. Zabieg infuzji tlenowej na kłopoty z cerą

zabieg infuzji tlenowej
ola20/Getty Images
Źródło: iStockphoto
Infuzja tlenowa to zabieg, który możemy wykonać niezależnie od wieku, jednorazowo lub w postaci kuracji składającej się z kilku sesji. Działa odświeżająco, odmładzająco, odżywia skórę, wygładza zmarszczki. Polecana jako zabieg bankietowy.

Poszarzała cera, zmęczona, naznaczona upływem czasu, z pierwszymi zmarszczkami - to główne powody, dla których szukamy zabiegu kosmetycznego, który poprawi kondycję skóry. Zabiegu małoinwazyjnego, bezpiecznego, a jednocześnie przynoszącego natychmiastowe rezultaty. Jedną z takich kuracji jest infuzja tlenowa, którą często stosujemy jako szybki zabieg “bankietowy”. Doskonale sprawdzi się przed ważnym, wielki wydarzeniem w naszym życiu. Może też być wykonywana regularnie w celu odświeżenia skóry, nadania jej blasku i opóźnieniu efektów starzenia się.

Infuzja tlenowa - co to jest?

Infuzja tlenowa to zabieg z użyciem tlenu odpowiednio stężonego i sprężonego. Pod wpływem tlenu specjalne składniki aktywne, odżywcze, są wtłaczane głęboko w skórę, gdzie mają spełnić zadanie regeneracyjne. To metoda opatentowana w Danii, stosowana także w polskich gabinetach kosmetycznych. Zabieg infuzji tlenowej jest całkowicie bezpieczny, bezinwazyjny, dlatego stał się alternatywą dla takich terapii, jak np. botoks. Składniki aktywne, dostarczone w głębokie warstwy skóry, pomagają wygładzić zmarszczki, zlikwidować przebarwienia, modelować kontur twarzy. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla osób dojrzałych, u których już pojawiły się pierwsze oznaki starzenia i zmęczenia skóry, jak dla młodych, które chcą wdrożyć działania prewencyjne i zastosować kurację przeciwstarzeniową.

Infuzja tlenowa - przebieg zabiegu

Zabieg infuzji tlenowej może być przeprowadzony na twarzy, dekolcie, szyi, a nawet włosach. W zależności od obszaru ciała, na którym będzie stosowana infuzja, zabieg trwa od 30 min do 2 godz. Terapia infuzją tlenową jest bezbolesna, działa na pacjenta odprężająco i relaksująco. Podczas zabiegu odczuwa się jedynie bardzo delikatne wtłaczanie użytego preparatu w skórę. Zanim kosmetolog przejdzie do zabiegu infuzji, wykona bardzo dokładny demakijaż twarzy. Często przed infuzją wykonywana jest mikrodermabrazja, czyli zabieg przygotowujący skórę na przyjęcie składników preparatu.

Oczyszczona twarz gotowa jest do zabiegu infuzji tlenowej. Pierwszym krokiem jest przygotowanie ampułki z odpowiednim preparatem, który zawsze dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Często wykonywana jest infuzja tlenowa na twarz z kwasem hialuronowym. Oprócz kwasu hialuronowego stosowany bywa wyciąg z jadu węża, peptydy, aminokwasy, witaminy, minerały, ekstrakty z alg. Ampułka zawiera płyn i proszek, które należy starannie wymieszać. Powstały preparat wlewa się do aerografu, za pomocą którego zostaną podane podczas zabiegu. Substancje aktywne będą wtłoczone w skórę przy użyciu sprężonego tlenu.

Urządzenie do infuzji tlenowej

Urządzenie do infuzji tlenowej działa całkowicie nieinwazyjnie, nie wymaga znieczulenia. Aparat posiada specjalny aplikator, który pozwala na wtłaczanie pod ciśnieniem substancji czynnej za pomocą tlenu. Budowa aplikatora umożliwia odpowiednie dawkowanie serum i tlenu.

Infuzja tlenowa - przeciwwskazania

Zabieg infuzji tlenowej jest bezpieczny, dlatego istnieje niewiele przeciwwskazań do jego wykonania. Przede wszystkim będzie to skłonność do alergii i uczuleń, dlatego należy uważać na ewentualną nietolerancję na składniki aktywne użyte podczas zabiegu. Innymi przeciwwskazaniami są wszelkie aktywne infekcje i stany zapalne w obrębie skóry (np. opryszczka). Z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także osoby, które są przeziębione lub w ostatnim czasie przeszły zabieg z użyciem kwasów.

Kiedy wykonać infuzję tlenową?

Na zabieg infuzji tlenowej mogą umówić się osoby, które zaczynają zmagać się z niedoskonałościami skóry. Zabieg daje natychmiastowe efekty, a cała seria sprawia, że skóra przez dłuższy czas wygląda zdrowiej, młodziej i bardziej świeżo. Wskazania do przeprowadzenia infuzji:

  • Utrata kolorytu skóry; cera ziemista, poszarzała
  • Pojawienie się pierwszych, płytkich zmarszczek
  • Utrata jędrności i sprężystości skóry
  • Przesuszona, odwodniona skóra
  • Przebarwienia posłoneczne
  • Trądzik, rumień
  • Skóra naczynkowa

Zabieg sprawdza się w przypadku cery młodej i dojrzałej.

Infuzja tlenowa - efekty

Efekty infuzji tlenowej w przypadku jednorazowego zabiegu utrzymują się około miesiąca, w przypadku przejścia przez wszystkie zalecane sesje - nawet do pół roku. Co osiągamy stosując infuzję tlenową? Przede wszystkim skóra zostaje dotleniona, nawilżona i odżywiona. Skutkiem takiego działania jest:

  • Poprawa jędrności i elastyczności skóry
  • Wygładzenie zmarszczek
  • Łagodzenie zmian trądzikowych/naczyniowych
  • Wyrównanie kolorytu skóry
  • Poprawa owalu twarzy

Efekty, których nie widać gołym okiem, to: lepsze krążenie krwi, dotlenienie i odżywienie tkanek, pobudzenie procesów naprawczych, działanie bakteriostatyczne.

Infuzja tlenowa na twarz

Fragmentem ciała, na który najczęściej stosuje się zabieg infuzji, jest twarz. Infuzja tlenowa na twarz może być wykorzystana jako zabieg przygotowujący do jakiegoś ważnego wydarzenia, przywracający świeżość i blask cerze, dlatego też nazywana bywa “zabiegiem bankietowym”. Często określana jest także mianem: “bioinfuzja tlenowa”. Zabieg infuzji tlenowej rozsławiły gwiazdy wielkiego formatu, m.in. przedstawiciele amerykańskiego kina.

Zobacz też:

Marokańskie czarne mydło – jak stosować i dlaczego nie nadaje się do włosów?

Czy acesulfam K jest szkodliwy? Czym jest ta substancja?

Najbardziej szkodliwe substancje w kosmetykach. Ekspertka radzi, na co uważać przy ich zakupie

Zobacz video: Jak dbać o skórę latem?

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!