Gwiazdy

Gwiazdy Gry o Tron i Harry'ego Pottera w Krakowie

Gwiazdy

Gwiazdy Gry o Tron i Harry'ego Pottera w Krakowie

Marcin Sawicki wybrał się do Krakowa, gdzie trwa Festiwal Popkultury Confiction. Na krakowskim rynku spotkał się z gwiazdami tegorocznego festiwalu Jamesem Cosmo i Chrisem Rankinem. Jak aktorzy znani m.in. z Gry o Tron i Harry'ego Pottera czują się w Polsce?

Czy zaczynając pracę przy tych ogromnych produkcjach czuli, że biorą udział w tak dużym przedsięwzięciu?

Chris Rankin

Kiedy zaczęliśmy pracować nad Harry'm Potterem, czyli około 20 lat temu, nie zdawaliśmy sobie sprawy co z tego wyniknie. To był zwykły film. Dopiero po premierze uzmysłowiliśmy sobie, że będzie to coś wielkiego.

James Cosmo

Okazuje się, że fani wiedzą o serialu dużo więcej niż ja. Ja zwyczajnie staram się wczuć w moją rolę. To jest fenomen ogólnoświatowy i sam czasami nie jestem w stanie tego ogarnąć. Uwielbiam swoją postać Jeora Mormonta, poświęciłem jej bardzo dużo czasu. On jest jednym z niewielu, którzy mają taką wewnętrzną uczciwość i kieruje się wartościami moralnymi.

Czy aktorzy uprawiają teraz "turystykę" w ramach promocji swoich filmów?

James Cosmo

Bardzo lubię podróżować. Dziś jestem w Krakowie to przepiękne, niesamowite miasto. Mieć tę możliwość, aby podróżować po świecie dzięki uczestnictwu w produkcji filmów jest czymś niesamowitym.

Chris Rankin

Staliśmy się niejako ambasadorami pewnej marki. Niesamowite jest to, że pojawia się drugie pokolenie - dzieci, dzieci, które czytały Harry'ego Pottera. To wspaniałe i dzieje się to na całym świecie.

Gdyby nie aktorstwo to ...

James Cosmo

Byłbym może murarzem. To wspaniała praca wymaga znajomości matematyki i pewnej estetyki. Tak, byłbym murarzem!

Chris Rankin

Nie mam pojęcia. Tak wcześnie zacząłem grać. Moi rodzice byli nauczycielami, więc pewnie byłbym nauczycielem. 
Co sądzisz o tym artykule?
47
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0