Gorące tematy

Dr Ciemięga idzie w ślady Tomasza Sekielskiego i zbiera na film o ruchu antyszczepionkowym!

Gorące tematy

Dr Ciemięga idzie w ślady Tomasza Sekielskiego i zbiera na film o ruchu antyszczepionkowym!

Dr. Dawid Ciemięga jest wrogiem numer jeden w środowisku antyszczepionkowym. Lekarz zainspirowany sukcesem braci Sekielskich, postanowił zrealizować własny film o kontrowersyjnym ruchu antyszczepionkowym. O swojej inicjatywie opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

Od lat walczy z antyszczepionkowcami

Dr Dawid Ciemięga postanowił nakręcić film o ruchu antyszczepionkowym i o proepidemikach. Dr Ciemięga nie chciał zwrócić się do dużej instytucji z prośbą o wsparcie finansowe. Zainspirowany sukcesem braci Sekielskich, którzy swój film „Tylko nie mów nikomu” zrealizowali z funduszy, które publicznie uzbierali, postanowił, że jego film o antyszczepionkowcach również powstanie z inicjatywy obywatelskiej.

Jak wiele osób wie, zajmuje się walką z kłamstwami i oszustwami rozpowszechnianymi przez antyszczepionkowców oraz hejtem w sieci kierowanym w stronę lekarzy i pracowników ochrony zdrowia. Moja działalność obejmuje również powszechny problem naciągania ludzi na pseudomedyczne metody rzekomego diagnozowania i leczenia, w tym biorezonans, badanie żywej kropli krwi itd. Przez lata instytucje oraz towarzystwa naukowe nie radziły sobie z tym problem i przegrywały - szczególnie w mediach społecznościowych i internecie, gdzie propaganda fake newsów rośnie lawinowo.

- tak opis swojej zbiórki rozpoczyna znany i ceniony pediatra, dr Dawid Ciemięga.

>>>Zobacz też: Szczepienia dla dzieci – dlaczego warto?

Z zebranych pieniędzy dr Ciemięga chce zrealizować zrealizować film, w którym będzie rozmawiał z cenionymi ekspertami.

Chcę pokazać jak antyszczepionkowcy manipulują przekazem medialnym. To będzie film o fake newsach. Ja nie szukam tutaj bicza na antyszczepionkowców. Chciałbym uporządkować pewne sprawy, którymi się zajmowałem dotychczas. Obraz jest inną formą przekazu niż to co piszę w mediach społecznościowych. Będę obalał istniejące mity i chciałbym pokazać jak te „fake newsy” funkcjonują w mediach społecznościowych.

Początkowo Pan Dawid planował zebrać 20 tys zł. Zebrał ją w czasie 24 godzin.

Zobaczyłem, że te moje możliwości i te zainteresowanie społeczeństwa jest tak duże, że możemy zrobić coś większego, coś bardziej profesjonalnego i budżet został podniesiony aktualnie do 50 tys zł. Tę kwotę też prawie już uzbieraliśmy. Prawdopodobnie ten budżet jeszcze wrośnie.


Zobacz też: Polskie zbiórki internetowe. Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Antyszczepionkowcy protestowali w pasiakach, wzorowanych na strojach więźniów Auschwitz.


Co sądzisz o tym artykule?
78
19
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0