Gwiazdy

Dorota Osińska z nowym muzycznym brzmieniem w utworze „Cześć, to ja”

Gwiazdy

Dorota Osińska z nowym muzycznym brzmieniem w utworze „Cześć, to ja”

Dorota Osińska znana jest przede wszystkim z wzruszających i refleksyjnych ballad. Teraz zaczęła czerpać inspiracje z nowych gatunków muzycznych i tak właśnie powstał jeden z jej najnowszych utworów „Cześć, to ja”. Wokalistka wykonała go na scenie Dzień Dobry TVN.

Muzyczne przywitanie

W nowym roku Dorota Osińska przywitała fanów swoim najnowszym wydawnictwem „Cześć, to ja”. Artystka napisała muzykę i słowa do każdego ze znajdujących się na nim utworów. Na krążku brakuje nie tylko lirycznych ballad, ale też zupełnie nowych brzmień. Podczas komponowania piosenkarka garściami czerpała bowiem z nowych gatunków muzycznych takich jak np. country. Słychać to w utworze o tym samym co album tytule. Piosenka wybrzmiała w studiu Dzień Dobry TVN.

Kim jest Dorota Osińska?

Artystka od wielu lat śpiewa na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, a od 2003 roku można ją oglądać w spektaklach Teatru Rampa. W trakcie swojej kariery wydała 5 albumów studyjnych oraz miała okazję współpracować z wieloma znanymi twórcami. Za jej utwory byli odpowiedzialni m.in.: Jacek Cygan, Magda Umer czy Stanisława Celińska. W 2016 roku  z utworem „Universal” walczyła o możliwość reprezentowania Polski w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Ostatecznie uplasowała się poza podium preselekcji.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
54
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
11.03.2020
Ja
O matko, dajcie jej jakiś stały felieton albo coś, pierwszy raz nie przełączyłem DDTVN na piosence <3
10.03.2020
Dżoana
Nie sposób nie zakochać się w tym głosie ?