Włosy

Czy łysy mężczyzna może być atrakcyjny?

Włosy

Czy łysy mężczyzna może być atrakcyjny?

Utrata włosów dla panów jest często tematem tabu. Dlaczego mężczyźni łysieją? Czy ten proces da się zahamować? A jeśli nie, to jak psychicznie poradzić sobie z utratą włosów?

  • Dlaczego mężczyźni łysieją?
  • Jak walczyć z łysieniem? Czy istnieją skuteczne sposoby?
  • Gwiazdy, które łysieją


Więcej: Czy kobiety lubią łysych?

Czy łysy mężczyzna może nadal wyglądać atrakcyjnie? Czy utrata włosów to już koniec? Rozmawialiśmy o tym w studiu "Dzień Dobry TVN" z dziennikarzem i pisarzem Marcinem Szczygielskim, aktorem Robertem Koszuckim i aktorem Waldemarem Obłozą.

Dlaczego mężczyźni łysieją?

Problem łysienia dotyka mężczyzn w różnym wieku. Nie jest zasadą, że pan w wieku 50-60 lat zaczyna łysieć. Z problemem łysienia zmaga się coraz więcej młodych mężczyzn, np. już na studiach widzą pierwsze oznaki utraty włosów. 

Kiedy mężczyźni w młodym wieku zaczynają łysieć, odpowiedzialne są za to męskie hormony płciowe - androgeny, a konkretnie testosteron. Łysienie przeważnie zaczyna się od okolic skroniowo-czołowych, a następnie przerzedzanie się włosów przechodzi ku szczytowi głowy. 

Więcej: Andropauza – przekwitanie u mężczyzn, objawy

Jak walczyć z łysieniem? Czy istnieją skuteczne sposoby?

Przyczyną łysienia u mężczyzn jest przede wszystkim hormon 5-alfa reduktaza. Jeśli jest go za dużo w organizmie, wtedy łysienie następuje szybciej. Co w takim razie robić, żeby zahamować łysienie? Należy zahamować ten hormon. 

  1. Dobrym sposobem może okazać się odpowiedni szampon. 
  2. Należy również zmienić dietę - zacząć zdrowiej się odżywiać. Uzupełnić dietę o następujące witaminy i składniki: witamina A, witaminy z grupy B, witamina C, witamina E, żelazo, miedź, wapń, cynk, selen, NNKT, białka oraz woda
  3. Często dzieje się tak, że stres przyspiesza łysienie. Ograniczenie stresu może pomóc.
  4. Korzystanie z domowych sposobów jak maseczki: maseczka z żółtek i oliwy z oliwek, maseczka z żółtek i oleju rycynowego, maseczka z drożdży

Gwiazdy, które łysieją

John Travolta przez wiele lat był podejrzewany o przeszczep włosów, treski, peruki. Część jego peruk i prób przeszczepu włosów wyglądała świetnie, była dopasowana, posiwiona, ale zdarzały się wpadki. Na zbliżenia widać było granicę skóry i peruki albo kilka dni później jakiś fan wrzucał do sieci selfie z wyłysiałym Travoltą. Ostatnio aktor zamieścił na swoim profilu noworoczne zdjęcie na którym jest łysy. Czy to zapowiedź nowej roli czy pogodzenie się z łysieniem?


Rozmawialiśmy o tym w studiu "Dzień Dobry TVN" z dziennikarzem i pisarzem Marcinem Szczygielskim, aktorem Robertem Koszuckim i aktorem Waldemarem Obłozą.

Z męską łysiną chyba byłem pogodzony, bo jestem genetycznie obciążony po tacie - mówił Robert Koszucki.Miałem 19 lat, gdy zacząłem tracić włosy. Wcześniej byłem platynowym przystojniakiem. To mnie podłamało, to było wcześnie. W gronie 20 kolegów tylko ja zaczynałem mieć prześwity. Mocno skróciłem włosy, bo bardzo wypadały - mówił Waldemar Obłoza.
Zacząłem tracić włosy jako 21-latek. Mój dziadek były zupełnie łysy, tata też wcześnie stracił włosy więc musiałem się z tym liczyć. Wcześniej miałem dużo włosów, z którymi bardzo eksperymentowałem, lubiłem je zmieniać. Tego było mi trochę szkoda, tej możliwości zmiany wizerunku - opowiedział swoją historię Marcin Szczygielski.
Miałem 19 lat, gdy zacząłem tracić włosy. Wcześniej byłem platynowym przystojniakiem. To mnie podłamało, to było wcześnie. W gronie 20 kolegów tylko ja zaczynałem mieć prześwity. Mocno skróciłem włosy, bo bardzo wypadały - mówił Waldemar Obłoza.
Co sądzisz o tym artykule?
2
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
12.01.2019
ala
Dla mnie prawdziwym mankamentem lysienia meskiego jest to, ze strsznie ono postarza. Odbiera facetowi ten mlodzienczy urok, ktory moglby miec na przyklad zadbany 40-latek. No niestety, lysy to juz tylko facet a nie chlopak:((